Peaministri büroo: Netanyahu kiitis heaks sõjalise operatsiooni Rafah’s | Välismaa

2310960he32at24

Estonia, be prepared to delve into the latest news from the Peaministri büroo. Prime Minister Netanyahu has approved a military operation in Rafah, sending shockwaves through the international community. The decision has sparked heated debates and raised concerns about the escalating tensions in the region. Join us as we uncover the details of this bold move and its potential implications on the global stage. Stay informed and engaged with the latest developments in foreign affairs.

Iisraeli parempoolne peaminister Benjamin Netanyahu kiitis heaks sõjaväe kava korraldada operatsioon Rafah’ linnas, kuhu on koondunud varjupaika otsima enamik sõjast räsitud Gaza sektori elanikkonnast, teatas tema büroo reede õhtul.

Netanyahu kiitis heaks tegevusplaanid Rafah’s, märkis peaministri büroo avalduses lisamata üksikasju või ajaraami.

Avalduse kohaselt on sõjavägi valmis operatsioonilise poole pealt ning elanikkonna evakueerimiseks.

USA president Joe Biden, kes on toetanud Iisraeli sõjas Palestiina äärmusrühmituse Hamas vastu, on öelnud, et Iisraeli väe tungimine Rafah’sse oleks punane joon, kui pole paigas usaldusväärne plaan tsiviilelanike kaitsmiseks.

Ühendriikide välisminister Antony Blinken ütles reedel Viinis, et Washington pole näinud ühtegi plaani Rafah’ operatsiooniks, kuid kordas, et USA soovib näha selget ja täidetavat plaani, mis kindlustab tsiviilelanike kaitstuse.

Palestiina omavalitsuse presidendi Mahmud Abbasi kantselei väljendas omakorda sügavat muret seoses Iisraeli oodatava sõjalise pealetungiga Rafah’s, mis võib kaasa tuua uue veresauna ja palestiinlastest tsiviilisikute sunnitud ümberasumise Gazas.

Netanyahu heakskiit sõjalises operatsioonis Rafah’s on vaid üks näide pikaajalisest konfliktist Lähis-Idas. See samm võib süvendada pingeid piirkonnas ja kahjustada rahupüüdlusi. Oluline on leida rahumeelne lahendus ja dialoog erinevate osapoolte vahel, et ennetada edasist vägivalda ja kannatusi. Rahvusvaheline kogukond peab jälgima olukorda ja toetama rahupüüdlusi, et tagada stabiilsus ja turvalisus Lähis-Idas. Tuleb mõista vastastikuseid huve ja leida kompromisse konfliktide lahendamiseks.

Loe rohkem:  Saksamaa väliskaubanduse puudujääk Hiinaga vähenes eelmisel aastal | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga