Pärnu teenis Kalevi vastu olulise võidu, Prometei jooksis Keilast üle | Korvpall

1710742029 2087888hbf4dt24

Pärnu’s victory over Kalev and Prometei’s dominant performance against Keila have set the Estonian basketball scene ablaze. The intense matchups and fierce competition have electrified fans and players alike, showcasing the high level of talent and skill in Estonian basketball. With each thrilling game, the stakes are raised and the excitement grows, as teams battle it out for supremacy on the court. These recent victories have solidified Pärnu and Prometei as strong contenders in the league, setting the stage for even more intense and nail-biting matchups to come.

Pärnu Sadam teenis pühapäeval korvpalli Eesti-Läti liigas viimase play-off’i koha heitluses olulise võidu, kui alistas koduplatsil Tallinna Kalev/SNABB-i 82:75. Keila Coolbet sai Prometeilt suure kaotuse.

Pärnu haaras Tallinnas Nord spordihoones toimunud kohtumises ohjadest juba avaveerandil ning saavutas poolajapausiks 16-punktilise edu. Kalev jõudis kolmanda veerandi lõpus seitsme punkti kaugusele, aga Pärnu paisutas siis edu taas 16 punktile.

Pealinna klubi oli kaks minutit enne mängu lõppu veel kümne punktiga maas, kuid tegi siis minutiga 7:0 spurdi. Pärnu säilitas siiski eduseisu ning teenis võõrsil 82:75 (17:14, 26:14, 16:22, 23:25) võidu.

Veebruaris liiga kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Siim-Markus Post tegi võitjate eest suurepärase mängu, lõpetades 20 punkti, 13 resultatiivse söödu ja kaheksa lauapalliga. Robert Valge lisas omalt poolt samuti 20 silma ja lisas viis korvisöötu ning neli lauapalli. Kalevi eest oli heas hoos Mark-Andreas Jaakson, kes viskas 29 punkti.

Pärnu on sel hooajal võitnud 15 kohtumist ja kaotanud 14. Liigatabelis ollakse kaheksandal ehk viimasel play-off’i kohal. TalTech/OPTIBET (14 võitu, 14 kaotust) on nende kannul, kuid peab hooaja viimases kahes mängus alistama nii Tartu Ülikool Maks & Mooritsa kui Prometei.

Loe rohkem:  Viimsi korvpallimeeskond kaotab oma parima punktitooja | Korvpall

See kujuneb tõenäoliselt päris raskeks ülesandeks, sest liigatabelis teisel real olev tiitlikaitsja Prometei näitas pühapäeva õhtul taset, kui lajatas Keila Coolbetile, alistades Eesti klubi 113:59 (31:11, 30:20, 30:13, 22:15).

Pärnu’s victory over Kalev was crucial for their team, showcasing their determination and skill on the basketball court. Meanwhile, Prometei’s dominant performance against Keila demonstrated their strength and ability to overpower their opponents. These games highlight the intense competition and excitement that basketball brings to fans in Estonia. With such impressive performances from both teams, it’s clear that the basketball scene in the country is thriving and full of talent. Let’s look forward to more exciting matches and fierce competition in the future.