Pärnu sai Viimsist jagu, VEF-i tagamängija viskas Kalevi vastu 41 punkti | Korvpall

2224776headet24

Tere tulemast Eesti! Kahjuks on Viimsi Korvpalliklubi Pärnu meeskonnale alla jäänud VEF-i tagamängija suurepärase esituse tõttu, kes viskas Kalevi vastu uskumatud 41 punkti. See oli tõeliselt põnev mäng, mis pakkus palju põnevust ja emotsioone. Korvpall on alati olnud Eesti üks armastatumaid spordialasid ning see mäng kinnitas seda veelkord. Loodame, et see võit on vaid üks paljudest suurepärastest hetkedest, mis Eesti korvpallifännidele veel tulevikus ootamas on.

Korvpalli Eesti-Läti liigas peeti pühapäeval kaks mängu. Pärnu Sadam teenis võõrsil Viimsi vastu võidu, kuid liigatabeli punane latern Tallinna Kalev jäi kodus kindlalt Riia VEF-ile alla.

Pärnu haaras võõrsil Viimsi vastu ohjadest varakult ning alustas kohtumist 8:0 spurdiga. Avaveerandil paisus edu lausa 15-punktiliseks, kuid Viimsi jõudis siiski veerandi lõpuks seitsme punkti kaugusele. Teisel veerandil läks Pärnu 16 punktiga juhtima ning poolajale mindi külaliste 44:33 eduseisul.

Südikas Viimsi jõudis kolmandal veerandil 15:4 spurdi abil aga viigini ning asus kohtumist ka juhtima, kuid Pärnu pani otsustaval veerandil oma paremuse maksma ning vormistas lõpuks 87:76 (19:12, 25:21, 17:25, 26:18) võidu.

Robert Valge tõi võitjatele 23 punkti ning lisas sellele veel viis lauapalli, kolm resultatiivset söötu ja kolm vaheltlõiget. Troy Barnies lisas omalt poolt 21 punkti ja kaheksa lauapalli, Menno Dijkstra arvele jäi 17 silma ja üheksa lauapalli.

Üleplatsimeheks oli Viimsi keskmängija Artem Kovalov, kes tegi 26 punkti ja kümne lauaga kaksikduubli. Kaspar Kuusmaa viskas debüütmängus 11 punkti.

Nord Spordihoones toimunud kohtumine Tallinn Kalev/Snabbi ja Riia VEF-i vahel aga tasavägine ei olnud – VEF asus varakult juhtima ning teenis lõpuks kindla 92:66 (33:12, 19:17, 19:17, 21:20) võidu.

18-aastane Roberts Blums sai hakkama suurepärase mänguga, kui skooris 41 punkti (kahesed 8/9, kolmesed 6/12, vabavisked 7/7). Ühtlasi kordas ta sellega ühisliiga punktirekordit, mullu skooris Keila eest Matej Radunic samuti 41 punkti. Kalevi eest oli parim Bailey Joel Hardy, kes lõpetas 17 punkti, kolme laua ja kolme korvisööduga.

Loe rohkem:  Mike Jamesist sai Euroliiga kõigi aegade edukaim korvikütt | Korvpall

VEF jätkab liigatabelis BC Kalev/Cramo ja tiitlikaitsja Prometei järel kolmandal kohal. Pärnu on tabelis kümnendal real, Viimsi on 13. positsioonil ning Tallinna Kalev jätkab liiga viimasena.

In conclusion, the victory of Pärnu over Viimsi and the impressive performance of VEF’s point guard against Kalev with 41 points exemplify the thrill and excitement of basketball in Estonia. The competitive spirit and skill level of the players in Estonian basketball continue to impress and entertain fans. It is clear that the sport holds a special place in the hearts of many Estonians and will continue to be a source of pride and enjoyment for years to come.