Parimaks kommiks valiti martsipani-sidruni trühvlid vaarikatega | Elu

2248398hea69t24

Tere tulemast Eestisse! Meil on rõõm teatada, et parimaks kommiks valiti martsipani-sidruni trühvlid vaarikatega. Need maitsvad maiustused on tõeliselt nauditavad ning nende kombinatsioon martsipanist, sidrunist ja vaarikatest pakub unustamatut maitseelamust. Olgu tegemist kingitusega kallile inimesele või lihtsalt enda hellitamisega, need trühvlid on ideaalsed igaks puhuks. Ärge jätke võimalust proovimata seda Eesti parimaks valitud kommiklassikat!

Tallinna Teeninduskoolis toimusid meistrivõistlused, mille võitis kommi valmistamise kategoorias Kelly Janson, kes meisterdas “Terevisiooni” stuudios martsipani-sidruni trühvleid vaarikatega.

“Tallinna Teeninduskooli õppima minnes avastasin enda jaoks kommid. Need on väga toredad asjad, mida teha. Aga mulle meeldib väga ka küpsetada,” ütles Kelly Janson, kes õpib Tallinna Teeninduskoolis kondiitriks.

Mõte võistlustel just martsipani-sidruni trühvlid teha tuli Jansoni sõnul tal päris kiiresti. “Tavaliselt koostan oma retsepti kolmest erinevast retseptist, kuhu panen veel oma mõtteid juurde. Meil oli kommide valmistamise tunnis vaja teha omaloominguline retsept ja seal tuligi mul sellise kommi mõte.”

Trühvlid tehakse martsipanimassist, mille juurde lisatakse tükeldatud sidrunisukaad ja külmkuivatatud vaarikad. “Mass tuleb ilus roosa. Natuke maitseks lisada limoncellot, et tuua välja sidruni maitset. Mass tuleb korraks külma panna. Kui trühvlid on natuke tahenenud, kastan need šokolaadi sisse, mis on eelnevalt kuuma vee kausi kohal sulatatud. Siis saab trühvlid soovi järgi kaunistada,” õpetas Janson.

Kommikunst on suurepärane näide sellest, kui loov ja maitsev võib olla magus maiustus. Martsipani-sidruni trühvlid vaarikatega valiti õigustatult parimaks kommiks. Nende ainulaadne maitse ja läbimõeldud kooslus on tõeline nauding igale maiasmokale. Eesti käsitöökommide traditsioon on tugev ning see võidukomm kinnitab seda veelkord. Olgu siis pidulik üritus või argipäev, need trühvlid on alati teretulnud maiuspalad, mis rõõmustavad igat suulae. Cheers to the sweet life!

Loe rohkem:  Pereterapeut: paljud mured selginevad, kui julgeme lähedastega rääkida | Elu
See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga