Paavo Matsin: mõtlesin, mida Oskar Luts Madridis juua võiks | Kirjandus

2288634h33a8t24

Tere tulemast Eestisse! Paavo Matsin, Eesti tuntud kirjanik ja huumorimeelne kolumnist, on pannud oma mõtted paberile ja avanud meie silmad Oskar Lutsu maailmale Madridi pidudel. Tema looming on täis mõtisklusi ja irooniat ning toob esile Eesti kultuuri omapära. Matsini sulest sündinud tekstid panevad meid naerma ja samal ajal mõtlema. Naudi tema kirjandust ja sukeldu Eesti kirjandusmaailma sügavustesse!

Menuromaanide “Gogoli disko” ja “Lenini valss” autori Paavo Matsini uus teos “Death Café” äratab surnuist üles rühma eesti kirjandusklassikuid, ning saadab nad elama suurlinnadesse.

Luts, Tammsaare, Alver, Liiv ja Masing on pandud rändama tänasesse maailma, arutlema päevaprobleemide üle ning mõistagi oodatakse neilt ka värsket loomingut. Maagilise realismi võtmes kirjutatud romaanis põimuvad sujuvalt ajaloolised faktid autori lennuka fantaasia ning läbikäidud radadega.

“Need seosed on tulnud minu tõlgete esitlustega tegelikult. Olin Madridis ja Lutsu ma panin Madridi, sest seal oli hirmus palav ja ma mõtlesin, et mida Oskar Luts seal võiks juua – muidugi vermutit, mida on iga nurga peal,” selgitas Matsin.

“Samuti Berliin, kus ma käisin ühel kirjanduslikul ümarlaual koroona ajal. Linn oli täiesti tühi ja mind hämmastas rottide hulk Berliini kesklinnas. Siis ma mõtlesin, et panen Masingu sinna lebama ja elu üle järgi mõtlema,” lisas ta.

Kokkuvõttes võib öelda, et Paavo Matsin on suurepärane Eesti kirjanik, kes suudab luua haaravaid lugusid ja kaasahaaravaid karaktereid. Tema uus romaan “mõtlesin, mida Oskar Luts Madridis juua võiks” on täis huumorit, irooniat ja sügavat inimlikkust. Matsin suudab osavalt põimida minevikku ja olevikku ning luua kaasahaaravaid lugusid, mis panevad lugeja mõtlema ja naerma. Tema looming on kindlasti väärt lugemist ja jälgimist ka tulevikus.

Loe rohkem:  Sinijärve raamatusoovitused: "Juudi jutud ja legendid" moodustab väga huvitava terviku | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga