Otseülekanne homme: emakeelepäeva konverents “Rikka eesti keele mur(d)ekohad” | Kirjandus

2228307h2d42t24

Tere tulemast emakeelepäeva konverentsile “Rikka eesti keele mur(d)ekohad”! Homme toob see sündmus kokku keelehuvilised üle kogu Eesti, et arutleda meie rikkaliku keele erinevate murded ja nende olulisuse üle. Kirjandusmaailma eksperdid jagavad oma teadmisi ning pakuvad põnevaid perspektiive eesti keele mitmekesisusele. See on suurepärane võimalus õppida, arutleda ja jagada huvi eesti keele vastu. Ära jäta seda võimalust kasutamata ja liitu meiega homme sellel olulisel konverentsil!

14. märtsil toimub Eesti Rahvusraamatukogu emakeelepäeva konverents “Rikka eesti keele mur(d)ekohad”, kus räägitakse murrete tähtsusest ja tähendusest, keelepoliitikast ja mineviku talletamisest. Konverentsi saab otseülekandes jälgida ka ERR-i kultuuriportaalis.

“Kus Maa murdub, sünnivad maavärinad. Kus keel murdub, sünnivad keelevärinad. Mõnikord läheb miskit katki ja kaotsi, ent enamasti hakatub midagi uut. Seepärast on murdekeeltes mõtlemine ja mängimine kestvalt loov tegevus. Siin ei mõelda välja raame, vaid mõeldakse raamidest väljas. Vahel ei mõeldagi, lihtsalt elatakse ja kõneldakse. Elus keel,” ütles Eesti Rahvusraamatukogu kultuurinõunik ja emakeelepäeva päevajuht Karl Martin Sinijärv.

Emakeelepäeva avaettekande peab Tallinna Ülikooli vanemteadur Marju Kõivupuu, kes keskendub murrete olulisusele 21. sajandil. Riigi ja kogukonna rollist keelepoliitikas räägib Haridus- ja Teadusministeeriumi keelepoliitika osakonna peaekspert Kätlin Kõverik. Murdekeelte säilitamisele ja eripäradele heidavad valgust keeleteadlased Jüri Viikberg ja Mari Kendla Eesti Keele Instituudist. Oma kogemust murdekeelte kasutamisel jagavad Tartu Ülikooli tudeng Robin Liiber ja Maryliis Teinfeld-Grins. Konverentsi lõpetab kirjanik Contra.

Konverents toimub 14. märtsil kell 11.00–14.30 Tallinnas rahvusraamatukogu väikeses majas.

Kokkuvõttes võime öelda, et homne otseülekanne emakeelepäeva konverentsilt “Rikka eesti keele mur(d)ekohad” annab meile võimaluse süveneda eesti keele rikkalikku ajalukku ja mitmekesisusse. Konverentsil keskendutakse eesti keele erinevatele murdedele ning nende olulisusele meie keele ja kultuuri mõistmisel. See on suurepärane võimalus avardada oma teadmisi ja selgitada, kuidas keel kõneleb meie identiteedist ja pärandist. Ootame põnevusega homset ülekannet ning loodame, et see inspireerib ja harib meid kõiki.

Loe rohkem:  Saaremaal ja Muhus võib leiduda rohkem maalinnuseid, kui varem arvati | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga