Otse laupäeval kell 11: selguvad sotsiaaldemokraatide plaanid EP valimisteks | Eesti

1740790h45d1t24

Sel laupäeval kell 11 avalikustatakse Eesti Sotsiaaldemokraatliku Partei plaanid Euroopa Parlamendi valimisteks. See otsustav samm on oluline mitte ainult erakonna enda, vaid terve riigi jaoks, kuna tulevikus Euroopa Parlamendis tehtavad otsused mõjutavad otseselt ka Eestit. Sotsiaaldemokraatide seisukohad ja plaanid eelolevateks valimisteks on suure tähtsusega ning nende väljakuulutamine toob kindlasti kaasa palju diskussioone ja arutelusid. Oodata on põnevaid seisukohti ja ettepanekuid, mis võivad kujundada Euroopa tulevikku.

Paide muusika- ja teatrimajas toimub laupäeval sotsiaaldemokraatliku erakonna üldkogu, kus partei kinnitab Euroopa Parlamendi valimiste valimisnimekirja ja valimisprogrammi. Kella 11-18 toimuvat üldkogu näeb otsepildis ERR-i portaali vahendusel.

Üldkogu valib laupäeval ka kaheks järgmiseks aastaks esimehe, aseesimehed ning juhatuse liikmed, revisjonitoimkonna, programmi- ja põhikirjatoimkonna, valimistoimkonna ning aukohtu liikmed. Juhi kohale on ainus kandidaat praegune erakonna esimees Lauri Läänemets.

Üldkogul peavad kõne erakonna esimees Lauri Läänemets, erakonna auesimees Marju Lauristin ja europarlamendi saadik Marina Kaljurand.

Üldkogu ajakava:

11.00 Päevakorra ja tööorganite kinnitamine

11.15 Erakonna esimehe kõne

12.00 Erakonna auesimehe kõne

12.40 Erakonna esimehe valimistulemuste kinnitamine

13.50 Aseesimeeste valimistulemuste kinnitamine

15.30 Tervitused ja sõnavõtud

16.30 Juhatuse ja toimkondade valimistulemuste tutvustamine ja kinnitamine

16.55 Euroopa Parlamendi valimiste programmi kinnitamine

17.20 Euroopa Parlamendi valimisnimekirja kinnitamine

17.35 Euroopa Parlamendi valimiste esinumbri kõne

Kokkuvõttes, laupäeval kell 11 selgusid sotsiaaldemokraatide selged plaanid Euroopa Parlamendi valimisteks. Nende kavatsus võidelda erinevate sotsiaalsete küsimuste eest, nagu võitlus kliimamuutuste vastu ja tasakaalustatum majanduskasv, on julge ja ambitsioonikas. Sotsiaaldemokraadid on näidanud, et nad on valmis võtma vastutuse ning tegema tulevikku suunatud otsuseid. On huvitav näha, kuidas nende ideed ja plaanid mõjutavad valijate otsuseid Euroopa Parlamendi valimistel.

Loe rohkem:  Kolmapäeval kell 11 "Otse uudistemajast": Lenno Uusküla | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga