Otepää MM-i viimane tiitel läks Saksamaale, eestlannad 15. | Laskesuusatamine

2290716h39f2t24

Otepää has long been a hub for the world of biathlon as a thrilling place for fans of the sport. The recent World Championships saw an intense battle for the title, with Estonia coming up just short as the final victory went to Germany. Despite their valiant efforts, the Estonian women’s team finished 15th in the standings. The competition was fierce, the stakes were high, and the atmosphere was electric. As the dust settles on this exciting event, all eyes turn to the future of biathlon in Estonia and the potential for even greater success in the years to come.

Otepääl toimunud laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluste viimasel võistlusel teenisid võidu Saksamaa naisjuuniorid, kes edestasid teatesõidus Norrat ja Prantsusmaad. Eesti nelik lõpetas koduse MM-i 15. kohaga.

Kaheksas lasketiirus vaid kuus märki püsti jätnud sakslannad olid avavahetuse järel kuuendad, kuid Julia Tannheimer lõpetas oma vahetuse teisena. Siis läks rajale Julia Kink, kes viis sakslannad juhtima ning ankur Marlene Fichtner tegi tubli vahetuse ja ületas finišijoone ajaga 1:10.49.

Teiseks jäi Norra (0+11; +27,7) ning esikolmikusse mahtus veel Prantsusmaa (0+4; +55,4). Neljandaks jäänud Itaalia kaotas võitjale juba enam kui kolme minutiga.

Eesti oli Lisbeth Liivi vahetuse järel kümnes ning langes järgmisega 11. kohale, kuid Emma Roberta Rajando tegi soliidse vahetuse ning kergitas eestlannad kaheksandaks. Paraku läks Kretel Kaljumäe ankruvahetus aia taha ning Eesti ületas finišijoone 15. kohaga (5+13; +10.38,1).

Enne võistlust:

MM-i viimasel võistlusel läheb rajale 17 teatenaiskonda, viimast numbrit kannab võõrustajariik. Lisbeth Liiv alustab sõitu, talle järgnevad Anlourdees Veerpalu ning Emma Roberta Rajando. Ankrunaiseks on Kretel Kaljumäe.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Laskesuusatamise MK-sari naaseb viieaastase pausi järel USA-sse | Laskesuusatamine

Esimeselt kohalt stardib valitsev maailmameister Saksamaa, kelle eest on muuseas rajal tavadistantsil võidutsenud Julia Tannheimer ning ühisstardist võitnud Julia Kink. Esimeses stardireas on veel Prantsusmaa ning Norra.

Kuigi Otepää MM-il võitis Saksamaa viimase tiitli, suutsid ka eestlannad näidata head tulemust, lõpetades võistluse 15. kohal. See näitab, et Eesti laskesuusatamise sportlased on tugevad ja võimelised konkureerima maailma parimatega. Kuigi võit jäi seekord saavutamata, on meil alati põhjust olla uhked oma sportlaste saavutuste üle. Tulevikus on kindlasti oodata veel suurepäraseid tulemusi ja võimalusi Eesti laskesuusatamise maine tõstmiseks maailmas.