Orban: Trump ei anna Ukrainale valimisvõidu puhul sentigi | Välismaa

2303436hcbaat24

Estonias, the recent statement by Hungarian Prime Minister Viktor Orban claiming that President Donald Trump would not give a single penny to Ukraine in the event of a election victory has sparked controversy and raised concerns about the future of international relations. The implications of such a statement on the already unstable situation in Ukraine and the potential consequences for diplomatic ties between the United States and Europe are important topics for discussion. Join us as we delve deeper into this issue and explore its ramifications on the global stage.

USA vabariiklaste eeldatav presidendikandidaat Donald Trump lõpetab oma valimisvõidu puhul Ukraina abistamise, ütles Ungari peaminister Viktor Orban pärast kohtumist Trumpiga.

“Ta ei anna sentigi Ukraina-Vene sõjaks. Seetõttu sõda lõpeb, sest Ukraina ei saa ilmselgelt üksi hakkama,” ütles Orban Ungari meediale pühapäeval.

Orban ja Trump kohtusid eelmise nädala reedel Trumpile kuuluvas Mar-a-Lago kuurordis Florida osariigis. Trumpi vastane novembris peetavatel USA presidendivalimistel, demokraadist USA president Joe Biden mõistis hukka kahe poliitiku kohtumise.

Ühtlasi nimetas Orban intervjuus Trumpi “rahumeheks,” kes tooks lõpu sõjategevusele Ukrainas, kirjutab Politico.

“Kui ameeriklased ei anna raha ja relvi, nagu ka eurooplased, siis sõda on läbi. Ja kui ameeriklased ei anna raha, siis eurooplased ei suuda üksi sõda rahastada. Ning siis sõda on läbi,” ütles Orban.

Venemaa alustas täiemahulist sissetungi Ukrainasse 2022. aasta 24. veebruaril, rünnates varahommikul Ukraina linnu. Analüütikute sõnul pole Kreml loobunud oma algsetest sõjalistest eesmärkidest Ukrainas, milleks on kogu Ukraina vallutamine. Rahvusvaheline Kriminaalkohus (ICC) on kuulutanud Vene presidendi Vladimir Putini tagaotsitavaks seoses massilise Ukraina laste röövimisega.

Orbani sõnul on Trumpil “detailne plaan” sõja lõpetamiseks, mis vastaks Ungari huvidele. Orban, kes on ainsa Euroopa Liidu riigi juhina kohtunud pärast Venemaa täiemahulist sissetungi Ukrainasse Putiniga, on korduvalt öelnud, et ta ei toeta Ukraina abistamist kaitsesõjas Vene agressiooni eest.

Loe rohkem:  Soomes selgub riigi uus president | Välismaa

Ühtlasi avaldas Ungari peaminister hiljuti toetust Trumpi valimiskampaaniale.

Kokkuvõttes näeme, et Ungari peaminister Viktor Orbán on väljendanud seisukohta, et USA president Donald Trump ei toeta finantsiliselt Ukrainat valimisvõidu puhul. See võib mõjutada oluliselt Ukraina tulevikku ja suhteid rahvusvahelisel tasandil. Sellised avaldused tõstatavad küsimusi demokraatlike väärtuste ning rahvusvahelise solidaarsuse kohta. Oluline on jälgida, kuidas sellised seisukohad mõjutavad Ukraina poliitikat ja suhteid teiste riikidega tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga