Õppusel Talvelaager osales üle 1000 sõduri | Eesti

2253966h2fa7t24

Talvelaager on Eesti kaitsejõudude üks olulisemaid väljaõppelaagreid, kus osalevad tuhanded sõdurid eri riikidest. Sel aastal võtsid õppusest osa üle tuhande sõduri Eestist ja teistest liitlasriikidest. Talvelaager on suurepärane võimalus harjutada ekstreemsetes ilmastikutingimustes ja arendada sõjalisi oskusi. Osalejaid ootavad ees väljakutsed ja olukorrad, mis nõuavad kiiret reageerimist ja meeskonnatööd. See on oluline ettevalmistus rahvusvaheliseks koostööks ja operatsioonideks ning aitab tagada Eesti kaitsevõimekuse kõigis olukordades.

Kolonel Andrus Merilo juhtimisel toimus laupäeval iga-aastane Talvelaager, mis on üks olulisemaid õppusi 1. jalaväebrigaadi väljaõppe tsüklis.

Kaitseväe keskpolügoonil võttis õppusest osa umbes 1100 Eesti, Prantsusmaa, Suurbritannia ja Ameerika Ühendriikide liitlassõdurit.

Tänavuse harjutusega jõuti väljaõppes uuele tasemele, sest lahingtegevuses kasutati brittide simulatsioonisüsteeme, mis aitasid harjutused võimalikult realistlikuks muuta.

Ühtlasi harjutati sõjaaja tingimustega seotud ülesandeid äärmuslikes talvistes oludes, mis muidu pehmemas kliimas harjunud liitlased proovile pani.

Liitlaste lahingugrupi ülem kolonelleitnant James Fern ütles, et Talvelaager on koht, kus tervikpilt tuleb kokku.

“Me oleme õppinud sellises ilmastikus ellu jääma ja tegutsema, nüüd me õpime, kuidas võidelda. Talv on tõeline väljakutse, eriti selline külm. Peame õppima, kuidas võidelda külmaga, enne kui suudame isegi mõelda vaenlase vastu võitlemisest. Seega võimalus tulla välja ja treenida sellistel päevadel, kus temperatuur on väga külm, on ääretult oluline,” lausus Fern.

Kokkuvõttes võib öelda, et Õppusel Talvelaager oli osalejaid rohkem kui kunagi varem – üle 1000 sõduri. See näitab meie riigi pühendumist kaitsevaldkonnale ja valmisolekut kaitsta oma territooriumi. Lisaks sellele näitab suur osalejate arv ka sõdurite motiveeritust ja valmisolekut osaleda sellistel olulistel õppustel. Õppusel saadud kogemused ja teadmised on hindamatud meie riigi kaitsevõime tugevdamisel. Aitäh kõigile osalejatele nende pühendumuse eest ja loodetavasti suudame tulevikus veelgi paremaid tulemusi saavutada.

Loe rohkem:  Otse kell 10: riigikogu arutab tuumaenergia arenguvõimalusi | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga