Õilme Võro teenis Tamperes esikoha, Miia Ott sai viga | Kergejõustik

2227443h5825t24

Tere tulemast! Täna räägime spordist ja saavutustest. Õilme Võro teenis hiljuti Tamperes esikoha kergejõustiku võistlusel, näidates oma vapustavat talenti ja pühendumist spordile. Kahjuks aga sai samal võistlusel viga ka Miia Ott, kellele soovime kiiret paranemist. Kergejõustik on alati olnud oluline osa Eesti spordikultuurist ning õilme ja Miia esindavad meie riiki suurepäraselt. Jääge meiega, et saada rohkem teavet selle põneva spordiürituse kohta!

Mitmed Eesti tippkergejõustiklased võistlesid teisipäeval Soomes Tamperes. Naiste 60 meetri jooksu võitis Õilme Võro. Eeljooksus Eesti noorterekordit parandanud Miia Ott sai finaalis vigastada.

Eesti sprinterid olid eeljooksude kaks kiiremat. Eelmisel talvel Euroopa sisemeistrivõistlustel poolfinaali jõudnud ja seal Eesti rekordit korranud Õilme Võro võitis oma eeljooksu ajaga 7,38.

Teises eeljooksus parandas 16-aastane Miia Ott endale kuuluvat Eesti noorterekordit veel ühe sajandiku võrra, läbides 60 meetrit 7,45 sekundiga.

Vähem kui poolteist tundi hiljem olid nad uuesti stardijoonel. Õilme Võro võitis finaali kindlalt, kuid noor sprinditalent sai kahjuks jooksu lõpumeetritel vigastada. Võru võiduaeg 7,33 on tema karjääri paremuselt neljas tulemus. Eesti rekordist jäi lahutama vaid neli sajandikku.

Tamperes võitis esikoha ja kõrgushüppaja Elisabeth Pihela, ületades esimesel katsel kõrguse 1.85. Sama tulemusega jäi teiseks Soome rekordiomanik Ella Junnila.

Mitmevõistleja Liisa-Maria Lusti hüppas kaugust 6.29 ja sai selle tulemusega teise koha.

Tamperes pidanuks startima ka Eesti esisprinter Karl-Erik Nazarov, kuid tema võistles samal ajal hoopis koduste konkurentidega Tallinna kergejõustikuhallis. 60 meetri võiduaeg 6,71 on Nazarovi hooaja tippmark.

Õilme Võro’s victory in Tampere is a great achievement for Estonia in the field of athletics. Her dedication and hard work have paid off, and she has showcased the talent and potential of Estonian athletes on an international stage. However, it is unfortunate that Miia Ott sustained an injury during the competition. Regardless, the success of Õilme Võro serves as an inspiration for aspiring athletes in Estonia and highlights the country’s potential in the world of athletics. Congratulations to Õilme Võro and best wishes for Miia Ott’s recovery.

Loe rohkem:  Tiidrek Nurme tegi Murcia poolmaratonil võiduka lõpuspurdi | Kergejõustik