Õigekirjagurmaani keelesäuts. Sõna “mikser” käänamine | Etteütlus

1710141670 2297352h83d8t24

Tere tulemast Õigekirjagurmaani keelesäutsule! Täna keskendume sõna “mikser” käänamisele ja sellele, kuidas seda õigesti kasutada. Etteütlus on suurepärane võimalus oma keeleoskust proovile panna ning täiendada. Kas oled valmis oma teadmisi proovile panema ja keeleoskust lih

Õigekirjagurmaan Kert Kask aitab valmistuda järgmisel nädalal toimuvaks e-etteütluseks. 7.–14. märtsil kell 8.55 on “Vikerhommikus” eetris keelesäutsud. Täna on fookuses sõna mikser käänamine.

Ettevalmistuse jooksul kõlava kaheksa soovituse ja keelesäutsu hulgas on ka üks vihje veaohtlikule keelendile või reeglile, mis kõlab neljapäevasel e-etteütlusel.

Õigekirjagurmaani Instagrami kontolt leiad iga päev ka viktoriini, kus enda keeleoskus proovile panna. 

Tänane soovitus puudutab sõna mikser käänamist. Sõna käändub tüüpsõna 2e järgi nagu minut : minuti ja seega on kirjakeeles korrektne käänata mitte mikser : miksri – nagu tihti tehakse – vaid mikser : mikseri. Käänamisel ei kao täht e ära. Näiteks: “Ostsin poest uue mikseri” või “Vahustasin koort mikseriga.”

See on hea meelde jätta koeratõu bokser eeskujul, mida käänatakse samamoodi – bokser : bokseri : bokserit.

Tasub ka teada, et sõna mikser võib tähistada nii köögimasinat, ehitusmaterjalide segamise masinat kui ka helitehnika seadet.

Head ettevalmistust ja toredat e-etteütlust!

Kokkuvõttes on oluline mõista ja järgida õigekirjareegleid ning käsitleda neid austusega. Keele korrektsus on oluline osa selge ja arusaadava suhtluse tagamisel ning see annab ka märku haritusest ning austusest nii emakeele kui ka teiste keelte vastu. Kui sõnade õigekirjaga tegelemine võib tunduda tülikas või aeganõudev, on see siiski oluline osa keele õppimisest ja kasutamisest. Seega on oluline jätkata õigekirja õppimist ja praktiseerimist, et säilitada keele puhtus ja ilu.

Loe rohkem:  Galerii: e-etteütlust kirjutati nii kodus, koolis kui ka kontoris | Etteütlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga