Õigekirjagurmaani keelesäuts. Arvsõnade kirjutamine | Etteütlus

2297352h83d8t24

Tere tulemast Õigekirjagurmaani keelesäutsule! Siin saad sa oma oskusi proovile panna ning oma teadmisi arvsõnade korrektsest kirjutamisest täiendada. Sellel kursusel saad end proovile panna mitmetes erinevates harjutustes ja etteütlustes, mis aitavad sul oma keeleoskust arendada ja täiustada. Ära lase end häirida ja astu sammu lähemale keelepõnevusele ning täiuslikule õigekirjale!

Õigekirjagurmaan Kert Kask aitab valmistuda järgmisel nädalal toimuvaks e-etteütluseks. Keelesäutsud on 7.–14. märtsil “Vikerhommiku” eetris kell 8.55. Esimeses säutsus on vaatluse all arvsõnade kokku- ja lahkukirjutamine.

Ettevalmistuse jooksul kõlava kaheksa soovituse ja keelesäutsu hulgas on ka üks vihje veaohtlikule keelendile või reeglile, mis kõlab järgmisel neljapäeval e-etteütlusel.

Õigekirjagurmaani Instagrami kontolt leiab iga päev ka viktoriini, kus enda keeleoskus proovile panna.

Tänane soovitus kõlab nii: eelneva arvsõnaga kokku kirjutatakse sõnad –teist, –kümmend ja –sada.

Ehk siis arvsõnad, nagu kaheksateist, kolmkümmend ja nelisada kirjutatakse kõik kokku. Ning kümme tuhat, neli miljonit, kaheksa miljardit kirjutatakse lahku. Samamoodi kehtib reedel ka siis, kui arvsõna on pikem, näiteks 360 000 kirjutatakse kolmsada kuuskümmend tuhat.

See reegel on üpris universaalne ja kehtib igas olukorras, aga erandiks on tuletised: kui teeme arvust kümme tuhat tuletise kümnetuhandeline, kümnetuhandes või kümmetuhatkond, siis tuleb see kirjutada kokku.

Head ettevalmistust ja toredat e-etteütlust!

Keelesäuts workshop on õpetlik ja kasulik viis arvsõnade õigekirja harjutamiseks. Etteütlus annab võimaluse praktiliselt proovile panna õpitut ning parandada oma keelevigu. Oluline on jälgida õigeid õigekirjareegleid ja pöörata tähelepanu detailidele, et saavutada täpne ja korrektne tulemus. See on oluline oskus, mida saab igapäevaelus kasutada ning mis aitab meil paremini mõista ja kasutada eesti keelt.
Kõik osalejad said väärt kogemuse ning teadmisi, mis aitavad neil paremini mõista ja kasutada eesti keelt õigesti. Keeleõppe üritused nagu see aitavad kaasa keele hoidmisele ja arendamisele ning on olulised kogukonna ja rahvustunde tugevdamiseks. Järgmisel korralki tasub kindlasti osaleda ja oma keeleteadmisi täiendada.

Loe rohkem:  Ramo Teder: minu kõige kummalisem seos eesti keelega pärineb Jaapanist | Etteütlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga