Nvidia aktsia hind rühib uutesse kõrgustesse | Välismaa

2271915h5b97t24

Tere tulemast Eestisse! Nvidia aktsia hind on hakanud kiiresti tõusma, mis toob kaasa põnevaid võimalusi investeerimiseks välismaalt. Kui otsid võimalust oma raha kasvatamiseks, siis on see kindlasti uudis, mida tasub tähelepanelikult jälgida. Nvidia on tehnoloogiaettevõte, mis on tuntud oma tipptasemel graafikaprotsessorite ja kiibistike poolest ning nende aktsia hinna tõus lubab paljudele investoritele suurt kasu. Ole kursis selle põneva arenguga ja kaalu võimalust ka ise sellesse väärtuslikku ettevõttesse investeerida.

Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et maailmas kasvab nõudlus suure võimsusega tehisintellektikiipide järele ja tehnoloogiafirma Nvidia turuväärtus võib lähiajal ületada kahe triljoni dollari piiri.

Nvidia juht Jensen Huang ütles, et nõudlus kiipide järele kasvab kogu maailmas. See nõudlus kajastub ka firma viimastes tulemustes. 

Firma teatas, et suutis viimases eelarvekvartalis aastases võrdluses käivet kolmekordistada, tulud kasvasid ligi kaheksa korda, Nvidia aktsia kerkis seejärel ligi üheksa protsenti vahendas The Wall Street Journal. 

“Nvidia tulemused näitavad, et tehisintellekti revolutsiooni on alles algamas ja pole haripunkti jõudnud,” ütles finantsfirma Wedbush analüütik Daniel Ives. 

Varem lõi maailmas laineid tehisintellekti rakendus ChatGPT, turule aga tuleb üha rohkem selliseid rakendusi. Nvidia on aga jõudnud tehisintellekti tööstuse buumi keskmesse. 

Nvidia turuväärtus ületas eelmise aasta juunis ühe triljoni dollari piiri, hiljuti ületas firma aga 1,8 triljoni dollari piiri. Firma käive oli viimases kvartalis 22,1 miljardit dollarit, kasum 12,29 miljardit dollarit. 

Huang pani aluse ettevõtte kiirele arengule ligi kaks aastakümmet tagasi, kui Nvidia hakkas graafikakiipe kasutama mittegraafilistes rakendustes. Nvidia ei suuda nüüd nõudlust rahuldada ja firma suurendab tootmist. Selle aasta lõpuks peaks firma tooma turule veel ka järgmise põlvkonna kiibi. 

Samal ajal toob poliitiline surve firmale uusi probleeme. USA ja Hiina vahel kasvavad pinged ning Joe Bideni administratsioon tahab oma geopoliitilise rivaali tehnoloogiasektori arengut pidurdada.

Loe rohkem:  Kiviselg: Venemaa on vähendanud operatsiooni tempot | Välismaa

Washington  muretseb, et Hiina võib kasutada USA tipptehnoloogiat sõjalistel eesmärkidel. Nvidia on nüüd Hiina turu jaoks välja töötanud uued kiibid ning firma pidi lõpetama kõige võimsamate kiipide müügi Hiina firmadele.

In conclusion, the rise in Nvidia’s stock price is a testament to the company’s strong performance and continued growth in the technology sector. As the demand for advanced graphics processing units and data center solutions increases, Nvidia is well-positioned to capitalize on these opportunities and further expand its market share. Investors should keep a close eye on the company’s future developments and strategic decisions. Overall, the outlook for Nvidia’s stock remains positive, and it continues to be an attractive investment option in the international market.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga