Nurmsil sai nurgakivi mehitamata lennuvahendite väljaõppekeskus | Eesti

2259540h9c66t28

Tere tulemast Nurmsile! Siin asub uus ja põnev lennuvahendite väljaõppekeskus, mis pakub unikaalset võimalust kogeda mehitamata lennuvahendite lennutamist. See on esimene omalaadne keskus Eestis ning pakub võimalust õppida lennutamiseks vajalikke oskusi ja teadmisi. Lisaks sellele on keskus varustatud tipptasemel seadmetega ja pakub interaktiivseid kogemusi, mis on mõeldud nii harrastajatele kui ka professionaalsetele lennutamise entusiastidele. Tulge avastama ja kogege lennutamise võlusid Nurmsil!

Kaitseliidu Järva malevale kuuluva Nurmsi lennuvälja kõrval sai nurgakivi mehitamata lennuvahendite väljaõppekeskus.

Aasta lõpus valmivat väljaõppekeskust hakkavad kasutama Kaitseliidu Järva malev ja Eesti kaitsevägi ning ka liitlasvägede üksused, mitmekesistades nende väljaõppe võimalusi.

“Kasutamine on meil kokku lepitud – kui otseselt siin ei ole ei liitlasi ega kaitsevägi oma väljaõpet teostamas, siis samaväärselt saame meie seda keskust kasutada,” ütles Kaitseliidu Järva maleva pealik kolonelleitnant Kuido Pettai.

3,3 miljonit eurot maksvasse keskusesse tulevad õppeklassid ja majutuskohad, samuti kõik teised lennutreeninguid toetavad tingimused.

“Asukohal oli hästi oluline, et oleks olemas lennuvälja rada, pinnaslennuväli, mis siin praegu on. Ja et ei oleks väga tihedat asustust, kus mehitamata õhusõidukitega lennatakse,” selgitas kaitseinvesteeringute keskuse lõuna portfellijuht Peeter Karja.

Tema sõnul on see praegu ainus droonide väljaõppekeskus Eestis ja sellist ei ole ka kogu regioonis.

2259540h9c66t28

Kokkuvõtteks võib öelda, et Nurmsi lennuvahendite väljaõppekeskuse nurgakivi panek on oluline samm Eesti kaitsejõudude võimekuse arendamisel. Uus keskus võimaldab mehitamata lennuvahendite koolitust ja arendamist ning seeläbi tugevdab Eesti kaitseväe võimekust erinevate julgeolekuohtudega tegelemisel. Lisaks pakub see uusi võimalusi ka välispartneritele koostööks ning Eesti kaitseväe maine tõstmiseks rahvusvahelisel tasandil. Nurmsil sai nurgakivi panekuga juurde uus tähendus ja tähtsus ning keskuse valmimist oodatakse suure põnevusega.

Loe rohkem:  Riigikogu muudab seadusi, et vältida PPA kopterite kiirabilendude keelamist | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga