Nõukogu ei kutsu tagasi Narva muuseumi juhti kritiseerinud nõukogu liikmeid | Eesti

2306358h71e0t24

Tensions are running high in Estonia as the council refuses to dismiss members who have criticized the director of the Narva Museum. The controversy surrounding the leadership of the museum has sparked debate and scrutiny within the council, with some members calling for change while others defend the current leadership. As the country grapples with this internal conflict, the future of the museum hangs in the balance. Stay tuned as the situation unfolds and decisions are made that will shape the cultural landscape in Estonia.

Narva muuseumi nõukogu otsustas erakorralisel koosolekul, et märtsipommitamise infolehtede ümber tekkinud sõnasõda lõpetatakse ja muuseumis kehtib töörahu. Muuseumi juhti ja tema tegevust arvustanud nõukogu liikmeid tagasi kutsuma ei hakata.

Paar nädalat tagasi lahvatanud konflikti põhjuseks said märtsipommitamise aastapäevaks trükitud infolehed, kus Eesti linnade pommitamist teises maailmasõjas võrreldakse Venemaa sõjategevusega Ukrainas. Muuseumi nõukogu paari liikme hinnangul on selline võrdlus kohatu.

Lisaks leiti, et muuseumi rahaline seis on murettekitav ning muuseumijuhi Maria Smorževskihh-Smirnova jätkamine oma kohal seati kahtluse alla. Muuseumijuhilt nõudsid infolehtede kohta selgitusi nõukogu liikmed Aleksei Mägi ja Vadim Orlov.

Muuseumijuht omakorda süüdistas nõukogu liikmeid sekkumises näituste sisusse ning muuseumi maine kahjustamises.

Narva muuseumi nõukogu suhtumist märtsipommitamisse erakorralisel koosolekul arutama ei hakanud, vaid keskendus töörahule.

“Väärtushinnangulisi küsimusi, otsustasime, et me ei aruta. Me ei keskendu sellele, kuidas, kes, mida täpselt meedias ütles, kuidas konflikt eskaleerus. Kõik eriarvamused, mis olid, jäävad selja taha ja keskendume sellele, kuidas nõukogu saaks jätkata oma tööd. See oli üksmeelne otsus, millega ühinesid kõik nõukogu liikmed,” ütles Narva muuseumi nõukogu juht Krista Nelson.

Loe rohkem:  Suhtumine maksumuudatustesse on muutunud järjest negatiivsemaks | Eesti

Nõukogu esimehe sõnul on tähtis, et Maria Smorževskihh-Smirnova saab muuseumi juhina tööd jätkata.

Narva linnapea Jaan Toots ei näe samuti põhjust Narva linnavolinikke nõukogust tagasi kutsuda, nagu seda soovisid kultuuriminister ja Eesti Muuseumide Liit. Töörahu on emotsioonidest tähtsam.

“Tegelikult need küsimused läksidki emotsioonide tasemel. Ja täna mulle väga meeldis, kuidas, ma veel kord rõhutan, külalisena kuulsin, kuidas nõukogu otsustas, et need asjad tuleb ikka kodus selgeks rääkida ja siis tulla ajakirjanduse ette. Minul linnapeana on tõsiselt hea meel, et meie muuseum jätkab töörahus,” sõnas Toots.

Narva muuseumi nõukogus on kolm linna ja kolm riigi esindajat. Muuseumi rahalist seisu arutab nõukogu 2. aprillil.

Kuigi Narva muuseumi juhi kriitika võib olla vallandanud vastuolu, on oluline meeles pidada, et erimeelsused ja erinevad vaatenurgad on igas institutsioonis loomulikud. Nõukogu otsus mitte tagasi kutsuda neid liikmeid, kes kritiseerisid muuseumi juhti, näitab avatust erinevate arvamuste suhtes ja austust demokraatia põhimõtete vastu. Loodame, et see konflikt saab lahendatud rahulikult ja professionaalselt ning Narva muuseum saab jätkata oma olulist tööd kultuuripärandi säilitamisel ja tutvustamisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga