Norstati küsitlus: Isamaa toetus jätkas tõusu | Eesti

2232741h28b5t24

Tere tulemast! Norstati viimane küsitlus näitas, et Isamaa erakonna toetus jätkab tõusmist Eesti poliitilisel maastikul. See on märkimisväärne areng, mis võib mõjutada tulevasi valimisi ja poliitilist dünaamikat riigis. Isamaa on suutnud enda poolt võita toetust tänu oma põhimõtetest, poliitilisest platvormist ja visioonist Eesti tuleviku suhtes. Uudis sellest, et nende toetus kasvab, on oluline märk sellest, kuidas erakond on suutnud end taas positsioneerida olulise poliitilise jõuna ning kuidas nende sõnum on leidnud kõlapinda Eesti kodanike seas.

Uuringufirma Norstat iganädalase küsitluse tulemuste põhjal tõusis Isamaa toetus 27,5 protsendini, Eesti 200 toetus langes valimiskünnisele.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Isamaad 27,5 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 18,6 protsenti ja Reformierakonda 17,3 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Sotsiaaldemokraatide toetus tõusis 17 protsendi peale. Keskerakonna toetus on 10,4 protsenti. Eesti 200 toetus langes viie protsendi peale.

Liidrikohal oleva Isamaa edu teisel kohal oleva EKRE ees on 8,9 protsendipunkti. Kolmandal kohal olev Reformierakond jääb EKRE-st 1,3 protsendipunkti kaugusele.

Sotsiaaldemokraatide toetus on tõusis nädalaga 0,3 protsendipunkti. SDE toetus on tõusnud viie nädalaga 6,1 protsendipunkti võrra.

SDE toetus kõrgeimal tasemel alatest 2019. aasta algusest, kui Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustas. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 39,3 protsenti ning opositsioonierakondi 56,5 protsenti vastajatest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 15. jaanuarist 9. veebruarini.

Kombineeritud reitingu puhul kujuneb valimiks 4000 ning sellisel juhul ei ületa maksimaalne statistiline viga 1,55 protsenti.

Üldiselt võib öelda, et Isamaa populaarsus on viimasel ajal järsult kasvanud ning see on hea märk erakonna ja nende poliitikate toetuse kohta. Norstati küsitlus näitab selgelt, et nende toetus jätkab tõusu, mis võib viidata sellele, et inimesed usaldavad erakonna visiooni ja juhtimist. See tähendab, et Isamaa võib olla tulevikus oluline jõud Eesti poliitikas. Samuti on oluline, et erakond suudab säilitada oma populaarsuse ja jätkata tõhusate poliitikavaldkondade arendamist, et vastata inimeste ootustele ja vajadustele.

Loe rohkem:  Võõrkeeleõppe reform suurendas järsult soome ja hispaania keele õppimist | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga