Norra valitsus väljastas 62 nafta ja gaasi ammutamisluba | Välismaa

2216961h36cdt24

Tere tulemast Eestisse! Norra valitsus väljastas hiljuti 62 nafta ja gaasi ammutamisluba, mis võib mõjutada mitte ainult Norra, vaid ka naaberriikide, sealhulgas Eesti, majandust. Sellest otsusest tulenevad väljavaated ja võimalused nii energeetika kui ka majanduse valdkonnas on üliolulised ning võivad kaasa tuua olulisi muutusi piirkonna arengus. Kõnealune otsus on kahtlemata oluline teema aruteludeks, kuna see mõjutab mitte ainult Norra, vaid ka kogu Balti regiooni tulevikku. Oleme siin, et uurida ja jagada rohkem teavet selle olulise arengu kohta.

Norra energeetikaministeerium teatas teisipäeval, et see väljastas 62 luba gaasi- ja naftamaardlate uurimiseks ning nafta ja gaasi ammutamiseks avamerepiirkondades.

Kokku pakuti lube 24 ettevõttele. 29 piirkonda, milles gaasi ja nafta tootmiseks load väljastati, asub Põhjamerel, 25 Norra merel ja kaheksa Barentsi merel, kirjutab Bloomberg.

Lubade väljastamise protsess toimub kord aastas ning selle raames pakutakse ettevõtetele võimalust ammutada gaasi ja naftat avamerel, kus asub lõviosa Norra fossiilkütuste maardlatest.

Norra on tõusnud suurimaks Euroopa maagaasi tarnijaks pärast seda, kui Venemaa korraldas täiemahulise sissetungi Ukrainasse ja otsustas lõpetada gaasitarned paljudesse Euroopa Liidu riikidesse 2022. aastal.

“On lootustandev näha niivõrd suurt huvi edasise [nafta- ja gaasimaardlate] kasutamise vastu,” ütles Norra energeetikaminister Terje Aasland.

“See on oluline nii tööhõive kui väärtuse loomise vaatevinklist. Samuti kindlustab see Norra rolli stabiilse Euroopa energiatarnijana,” lisas minister.

Kokku sai Equinor 39 litsentsi, AKEP BP 27, Ver Energi 16, Wintershall 13 ja Upstream Norway 10 litsentsi. Equinori aktsiate kontrollpakett kuulub Norra riigile.

Norra valitsuse otsus väljastada 62 nafta ja gaasi ammutamisluba näitab nende pühendumust energiatootmisele ning ressursside maksimaalsele ärakasutamisele. Kuigi see võib olla majanduslikult tulus, võib see avaldada negatiivset mõju keskkonnale ning looduslikule tasakaalule. Seetõttu on oluline leida tasakaal majandusarengu ja keskkonnakaitse vahel ning tagada, et loodusvarasid käsitletakse jätkusuutlikult. Lisaks peaks Norra jälgima hoolikalt nafta ja gaasi ammutamist, et vähendada riski keskkonnakahjustustele ning tagada inimeste ja eluslooduse kaitse.

Loe rohkem:  Jeemeni huthi mässulised ründasid taas rakettidega tankerlaeva | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga