Norman Vahtra tuli Colombia velotuuri etapil seitsmendaks | Jalgrattasport

2252949he92et24

Tere tulemast, kõik jalgrattasõpradele! Norman Vahtra on teinud Eesti jalgrattamaailmas ajalugu, saavutades suurepärase seitsmenda koha Colombia velotuuri ühel etapil. See saavutus pani tema nime maailma jalgrattasõprade suus kuulma ning tõestas tema võimekust rahvusvahelisel areenil. Vahtra on näidanud julgust ja järjepidevust oma sportlaskarjääri jooksul ning on kindlasti üks Eesti jalgrattaspordi tulevikulootustest. Tema saavutus on inspiratsiooniks nii noortele jalgratturitele kui ka kogu Eesti spordikogukonnale. Loodame, et see on vaid üks paljudest saavutustest tema edusammas!

Norman Vahtra (Eesti maanteeratturite koondis) pälvis Colombia velotuuri (UCI 2.1) neljandal etapil (Paipa – Zipaquira; 181,8 km) seitsmenda koha. Hooaja esimese võidu teenis britt Mark Cavendish (Astana Qazaqstan Team; 4:03.34).

Cavendish edestas grupifinišis Colombia rattureid Fernando Gaviriat (Movistar Team) ja Nelson Andres Sotot (Petrolike). Vahtra teenis 7., Rait Ärm 14., Markus Pajur 70., Martin Laas (+1.09) 114., Martti Lenzius (+13.54) 129. ja Lauri Tamm (+13.54) 131. koha.

Seejuures ei olnud sprinterite jaoks tegemist lihtsa etapiga, sest raja esimesed 75 kilomeetrit olid väga mägised ja tempo pandi kohe peale. “Kui esimesed jooksikud minema said, siis lasti natuke järele, ent kui trass uuesti raskemaks muutus, tõmmati hoog taas üles ja sprinterid jäeti maha,” kirjeldas Eesti maanteeratturite koondise treener Alo Jakin

“Enne viimast tõusu oli Eesti mehi ette jäänud kolm. Kahjuks Laas kukkus etapi keskel ja oli sunnitud pikemalt seisma jääma. Kuna kohtunikud ei lubanud sõidu ajal ravi anda, siis läks tal kõvasti aega enne, kui enda ees olnud grupi uuesti kätte sai, kus olid ka teised sprinterid.”

“Vahepeal tundus, et nende päev ongi tehtud ja meile avaneb seeläbi võimalus tulemust teha, kuna kiiremad jalad olid maha jäänud,” jätkas Jakin. “Aga nad suutsid siiski uuesti ette järele sõita. Seejärel oli selge, et sprinterid said oma tahtmise ja tuleb suur grupifiniš. Meie mängisime oma kaardid Normani peale, sest finiš oli allamäge. Me ei suutnud Astana rongile vastu saada, aga meie meeste lahti vedamine oli üsna hea ja nad tulid selle ülesandega taas toime. Nüüd on vaja jalgu, millega selliseid olukordi realiseerida.”

Loe rohkem:  Taaramäe lõpetas Faun-Ardeche Classicul 78. koha | Jalgrattasport

Velotuuril jääb sõita kaks etappi. Liidrina jätkab Colombia rattur Rodrigo Contreras (Nu Colombia), kellele järgneb kaasmaalane Harold Tejada (Astana Qazaqstan Team; +0.04) ja itaallane Andrea Piccolo (EF Education – EasyPost; +0.11). Pajur (+9.59) on kokkuvõttes 68., Ärm (+22.31) 94., Vahtra (+29.52) 111., Laas (+31.01) 112., Lenzius (+49.16) 128. ja Tamm (+1:00.46) 129. kohal.

Laupäeval on velotuuril kavas 138,3-kilomeetrine etapp finišiga Alto del Vino otsas (30,2 km; 5,7%).

Kokkuvõtteks võib öelda, et Norman Vahtra saavutus Colombia velotuuri seitsmendal etapil on väga muljetavaldav. Ta näitas suurepärast jõudlust ja suutis finišeerida seitsmendana. See on suur saavutus mitte ainult talle, vaid ka Eesti jalgrattasporti esindavale meeskonnale. Vahtra tõestas end kui kõva konkurent rahvusvahelisel tasemel ja tema tulemus annab lootust tulevikuks. See näitab, et Eesti jalgratturid on võimelised saavutama suuri asju maailma suurtel võistlustel. Ootame huviga järgmisi võistlusi ja loodame Vahtrale edaspidiseks edu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga