Noorte olümpiamängudel osalevad esimest korda ka Eesti lumelaudurid | Olümpialiikumine

2219022hb123t24

Tere tulemast! Eesti lumelaudurid on end esmakordselt Noorte Olümpiamängudele kvalifitseerinud ning see on suur samm Eesti olümpialiikumise ja spordimaailma jaoks. Noorte Olümpiamängud pakuvad noortele sportlastele võimalust esindada oma riiki rahvusvahelisel tasandil ning tõestada oma oskusi ja talente. Eesti lumelaudurid on valmis näitama maailmale oma võimeid ja sihikindlust ning nad on suureks inspiratsiooniks kõigile noortele spordisõpradele meie riigis. Olümpialiikumine on alati olnud oluline osa Eesti kultuurist ja identiteedist ning meil on suur rõõm näha meie noori sportlasi esindamas Eestit rahvusvahelisel spordiareenil.

Reedel algavad Lõuna-Koreas noorte taliolümpiamängud. Eesti koondises on 24 sportlast, kes võistlevad üheksal spordialal.

Varasematelt noorte taliolümpiamängudelt on Eestil ette näidata kuus medalit. Neli aastat tagasi Lausanne’is toimunud mängudel võitis freestyle-suusataja Kelly Sildaru Eestile ka esimese individuaalse kulla.

Tänavu võisteldakse 2018. aasta Pyeongchangi olümpiamängude radadel. 70 riigist on kohal 1900 sportlast. “Aasta on alanud ju väga hästi. Meil on kaks medalit, kiiruisutamises üks ja iluuisutamises teine. Võib-olla meil tuleb samamoodi, meil on kaks kiiruisutajat ja kaks iluuisutajat Gangwonis kohal,” lausus Eesti olümpiakomitee kommunikatsioonijuht Merili Luuk ERR-ile.

“Kui meil on üheksa spordiala, igal ühel võib olla tõesti väga suur võimalus õnnestuda, ükskõik millisel sportlasel. Ma ei julge isegi absoluutselt midagi arvata. Kui me sõitsime suvisele noorte olümpiafestivalile Mariboris, siis mõtlesime, et hästi tore oleks, kui me ühe medali saaks. Tulime tagasi kaheksaga.”

Kolme sportlasega on Eesti esmakordselt esindatud ka lumelauaaladel. Meie ainsa lumelauakrossisõitjana osaleb mängudel 16-aastane Mai Brit Teder, kes üleeelmisest aastast treenib endise kahevõistleja ja lumelauduri Magnar Freimuthi käe all.

“Ma avastasin selle ala nii, et nägin seda telekas ja kuna mulle endale meeldis lumelauaga väga sõita ja slaalomit teha, siis leidsin väga õige treeneri – Magnari -, et alustada treenimist,” ütles Teder.

Loe rohkem:  CAS lükkas Venemaa olümpiakomitee kaebuse tagasi | Olümpialiikumine

Freimuth: “Mai Brit on praegu siin väga heas seisus, oleme väga hästi treenida saanud. Meil on kodus väga hea talv olnud, meil on kõik võimalused olemas olnud.”

“Konkurendid on küll kõvad, aga me oleme nendega koos võistelnud, üllatusi kindlasti ei ole,” jätkas ta. “Kohale tulevad meie lumekrossialal vähemalt viis tüdrukut, kes sõidavad maailma karikat. Tase on väga kõrge.”

Gangwoni noorte taliolümpiamängud peetakse 19. jaanuarist 1. veebruarini.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti lumelaudurite osalemine Noorte Olümpiamängudel on oluline samm Eesti spordi arengus. See annab noortele lumelauduritele võimaluse näidata oma oskusi rahvusvahelisel areenil ning samal ajal tõstab olümpialiikumise profiili Eestis. See samm julgustab noori sportlasi unistama suurelt ja näitab, et Eesti on valmis panustama talispordialade arengusse. Loodame, et see esimene kogemus Noorte Olümpiamängudel on vaid algus ja tulevikus näeme veelgi rohkem Eesti sportlasi olümpialaval säramas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga