Noodla koduse MM-valikmängu eel: Eesti parimad poisid on kohal | Käsipalli Eesti koondis

2303607h679ct24

Tere tulemast Eestisse! Käes on põnev aeg, sest koduse käsipalli MM-valikmängu eel on meie parimad poisid end valmis seadnud võitlema auhinnalise koha eest. Eesti koondis on tugev ja motiveeritud ning nende kirg mängu vastu on võrratu. Käesolev turniir pakub võimalust näha meie kohalikke andekaid mängijaid oma võimete tippvormis ning kindlasti ei jäta nad kedagi ükskõikseks. Tulge ja toetage meie tiimi, sest kodumaa au on mängus!

Eesti meeste käsipallikoondis jätkab maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonimänge, kui võõrustab kolmapäeval Ukrainat ning kohtub vastastega neli päeva hiljem kordusmatšis Leedus.

“Eesti parimad poisid on kohal,” kinnitas käsipallikoondise peatreener Martin Noodla esmaspäeval ERR-iga rääkides. “Paar mängijat, nagu Mihkel Lõpp ja David Mamporia on väljas, aga teised on enam-vähem tervena kohal. See grupp on püsinud suhteliselt optimaalsena ja teoreetiliselt oleme valmis.”

Eesti koondis pääses eelkvalifikatsioonist teise ringi, kui alistas novembris kahe mängu kokkuvõttes Läti 58:51. Pärast seda osaleti enne aastavahetust veel Balti karikal, kus kahe võidu kõrvale teeniti üks viik. “Aastavahetusel oli Lätis mänguliselt veel parem versioon kui need eelnevad mängud. Seal saime süsteemi mingil määral toimima. Praegu on paari puuduva mängija tõttu võib-olla väike ebakindlus, aga see käib asja juurde: siis peavad teised mehed teatud rolli üle võtma ja oma ülesanded samas süsteemis ära lahendama,” kinnitas Noodla.

Noodla sõnul saab Ukraina väljakule saata suuremad, pikemad ja nooremad mehed, kuigi nende koosseis on eelmise mänguga võrreldes vahetunud ja Eestile ilmselt viimase hetkeni mingil määral üllatuseks. “Edu saavutamiseks peame mängima kiiremat mängu kui vastane, sest suuremaks kasvada me nii kiiresti ei suuda. Agressiivne kaitse, poolkiirrünnakud. Peame väikese riskiga mängutempot tõstma, et meil oleks võimekus projektiga hakkama saada.”

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Eesti käsipallikoondis võõrustab MM-valikmängus Ukrainat | Käsipalli Eesti koondis

Eesti-Ukraina paari võitja kohtub järgmises ringis MM-koha nimel Islandiga. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne kodumängust Ukraina vastu algab kolmapäeval kell 18.50, kordusmängust algab ülekanne ETV-s pühapäeval kell 15.20.

Käes on oluline hetk Eesti käsipallikoondise jaoks, kui meie parimad poisid valmistuvad koduseks MM-valikmänguks. Nende pühendumus ja talent on inspireeriv ning meil kõigil lasub vastutus neid toetada ja ergutada. Olgu see mäng meie võimalus näidata maailmale meie tugevust ja võimsust. Loodame, et kogu riik seisab koos meie meeskonnaga, et nad tunneksid meie toetust ja usaldust. Aitäh meie poistele ja treeneritele, kes on kõvasti vaeva näinud ning esindavad meid väärikalt rahvusvahelisel areenil. Eesti, ole valmis võiduks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga