Nõmme United teenis noorte Balti liigas kindla võidu, Flora leppis viiki | Jalgpall

2260983h8e83t24

Estonia’s Nõmme United has once again proven their dominance in the youth Baltic League with a decisive victory. Their stellar performance has solidified their position as a force to be reckoned with in the world of football. Meanwhile, Flora put up a strong fight and settled for a draw, showcasing their determination and skill on the field. The intense competition and thrilling matches in the youth Baltic League continue to captivate fans and showcase the incredible talent of young footballers in Estonia.

Eesti, Läti ja Leedu parimaid noortevõistkondi ühendavas Balti liigas peeti möödunud nädalavahetusel neljanda mänguvooru kohtumisi. Eesti võistkondadest teenisid punktilisa FC Nõmme United ja Tallinna FC Flora.

FC Nõmme United võttis U-16 vanuseklassi alagrupiturniiri eelviimases mängus kindla 3:0 võidu FK Žalgirise (Leedu) üle, vahendab jalgpall.ee. United asus kohtumist juhtima juba teisel minutil, kui pall maandus võrgus vastase omaväravana. Vaheajapausile siirdus United 2:0 eduseisus, sest 23. minutil sai meisterliku löögi järel jala valgeks Nikita Kalmõkov. Alates 81. minutist mängis Leedu meeskond punase kaardi tõttu vähemuses ning kaks minutit hiljem kasutas edu ära vahetusest mängu sekkunud Kert Tomingas, kes lõi Unitedi kolmanda värava.

Punktiarvet kasvatas neljandas voorus ka Tallinna FC Flora, kes leppis U-15 vanuseklassis võõrsil BFC Daugavpilsiga (Läti) 1:1 viiki. Kodumeeskond asus mängu juhtima juba neljandal minutil ning avapoolaeg lõppeski lätlaste 1:0 eduseisus. Teisel poolajal õnnestus Floral mängu tagasi tulla ning 1:1 viigi tõi 65. minutil tabloole penalti realiseerinud Nikita Ingelmann.

Napp kaotus tuli vastu võtta JK Narva Transil, kes jäi Tallinnas 0:1 alla Läti klubile FS Jelgava. Mängu ainus tabamus sündis 61. minutil, kui vahetusest sekkunud Kristapsons Tomass saatis palli võrku värava eest läbi tulnud madalast söödust.

Loe rohkem:  Jürgensi koduklubi langes karikavõistlustel konkurentsist | Jalgpall

Teistel Eesti meeskondadel tuli neljandas voorus tunnistada vastaste kindlat paremust. Raasiku FC Jokeri ja Rae SK ühendmeeskond lõi küll värava, ent jäi ätlaste RFS-ile kokkuvõttes alla seisuga 1:6. Ühendmeeskonna värava lõi 22. minutil Eert Kabal, tehes sellega seisuks 1:2. U-15 vanuseklassis sai Viimsi MRJK Punane kirja 0:5 kaotuse kohtumises Vilniuse BFA-ga (Balti jalgpalliakadeemia, Leedu). Suured kaotused teenisid ka FA Tartu Kalevi noortevõistkonnad: U-15 vanuseklassi meeskond jäi 0:6 alla Leedu klubile Kaunase Žalgiris, U-16 meeskond tunnistas senisel hooajal vaid võidurõõmu tundnud teise Leedu klubi Be1 NFA 11:1 paremust.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U-16 kui U-15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis on vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules on Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osaleb kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U-15 kui U-16 vanuseklassis on 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtuvad meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsevad veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Nõmme United näitas noorte Balti liigas oma tugevat mängu ja teenis kindla võidu. Samal ajal Flora mängis viiki, jättes võidu napilt tabamata. Jalgpalli entusiastidel tasub kindlasti jälgida mõlema meeskonna edasist käekäiku ja arengut. See oli põnev nädal jalgpallis ning meil on põhjust oodata rohkem põnevaid mänge ja võistluseid tulevikus.