Nikki Haley võitis eelvalimised USA pealinnas Washingtonis | Välismaa

2293791h16c9t24

Tere tulemast Eestisse! Nikki Haley võit eelvalimistel Washingtonis on suurepärane saavutus ning see kinnitab tema tugevat positsiooni USA poliitikamaastikul. Haley on tuntud oma järjekindluse ja tugeva juhtimisstiili poolest ning tema võit lubab lootust uuendusteks ja edusammudeks. Tema võit eelvalimistel on ka oluline samm tema võimalikule presidendikampaaniale ning jälgitakse huviga üle kogu maailma. Oleme elevil, et näha, mis edasi saab ning kuidas see võit mõjutab USA poliitikat ja maailma arenguid.

Vabariiklaste presidendikandidaadiks pürgiv Lõuna-Carolina ekskuberner Nikki Haley võitis pühapäeval peetud vabariiklaste eelvalimised Columbia ringkonnas ehk USA pealinnas Washingtonis. Tegemist on seni Haley ainsa võiduga USA vabariiklaste eelvalimistel.

Haley sai 1279 häält ehk 62,9 protsenti antud häältest, samas kui vabariiklaste soosik ekpresident Donald Trump pidi leppima 676 hääle ehk 33,2 protsendiga antud häältest.

“Pole üllatav, et vabariiklased, kes elavad kõige lähemal Washingtoni korralagedusele, eitavad Trumpi ja tema kaost,” teatas Haley pressiesindaja Olivia Perez-Cubas pressiteates.

Lõuna-Carolina ekskuberneri kampaania lisas, et Nikki Haley on esimene naine ajaloos, kes on võitnud vabariiklaste eelvalimised üheski osariigis või territooriumil.

Vaatamata oma esimesele võidule, ei ennusta küsitlused Haleyle vabariiklaste ametlikuks presidendikandidaadiks saamist. Trump võitis kaheksa esimest eelvalimist veenva edumaaga enne seda, kui ta kaotas Haleyle USA pealinnas.

Trump püüdis esitleda oma esimest kaotust võiduna, viidates asjaolule, et Washingtoni vabariiklased on enamasti kõrgharitud ning paljud neist töötavad riigiametis. Trumpi toetajate tuumikuks on kõrghariduseta maal elavad inimesed.

“Olen meelega hoidunud Washingtoni hääletusest kõrvale, sest see on väheste delegaatidega “soo”, millel pole positiivseid külgi,” postitas Trump oma sotsiaalmeediavõrgustikus Truth Social.

Trump on korduvalt lubanud “kuivatada soo ära”, pidades silmas pealinnas töötavaid ametnikke, keda ta lubab vallandada ja asendada endale lojaalsete inimestega valimisvõidu korral.

Loe rohkem:  Lätis jäi Vene valijate aktiivsus väga väikeseks | Välismaa

Haley võit USA pealinnas tagab talle 19 delegaadi toetust, kokku on vabariiklaste presidendikandidaadiks saamiseks vaja võita 1215 delegaati. Trumpil on hetkel juba üle 200 delegaati.

Juba teisipäeval leiab aset niinimetatud superteisipäev, mil hääletus toimub 15 USA osariigis korraga. Kokku jagatakse sel päeval 874 delegaati, ning küsitluste järgi võidab Trump lõviosa neist.

Pole teada, kas Haley jätkab kampaaniat eeldatavate superteisipäeva kaotuste järel. Suheldes reedel ajakirjanikega, ütles Lõuna-Carolina ekskuberner, et ta mõtleb ainult superteisipäevast, mitte edasistest plaanidest.

Haley peab esmaspäeval valimiseelset üritust Texases, kuid tema valimiskampaania pole seni avalikustanud ühtegi tulevast üritust.

Nikki Haley’s victory in the pre-elections in the US capital Washington is a significant achievement, demonstrating her popularity and support in the political arena. As a prominent figure in the Republican Party, Haley’s success in the primaries reflects the strong conservative values that resonate with voters in Washington. Her leadership skills and political experience make her a formidable candidate, and her victory sets the stage for an exciting and competitive race in the upcoming elections. Estonia looks forward to seeing how Haley’s campaign unfolds and what impact her candidacy will have on the political landscape in the United States.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga