NFL-is said paika poolfinaalpaarid | Ameerika jalgpall

2225838hde5bt24

Tere tulemast Eestisse! NFL-i poolfinaalpaarid on paigas ja põnevus Ameerika jalgpalli fännide seas on laes. See on aeg, kus me kõik saame kaasa elada oma lemmikmeeskondadele ja nautida tipptasemel sporti. Ameerika jalgpall on huvitav ja dünaamiline spordiala, mis pakub põnevaid mänge ja pinget täis hetki. Olgu sulle siis lemmikmeeskond juba valitud või otsid alles endale seda õiget, on selge, et NFL-i poolfinaalpaarid pakuvad igaühele midagi põnevat. Olge valmis kogema Ameerika jalgpalli võlu ja tulipunkti!

Ameerika jalgpalli profiliigas NFL said möödunud nädalavahetusel selgeks need neli meeskonda, kes mängivad Super Bowlile pääsemise nimel.

Mullu Super Bowlil võidutsenud Kansas City Chiefs teenis kuuendat hooaega järjest koha AFC konverentsifinaalis, kui alistas ööl vastu esmaspäeva tuliseks rivaaliks kujunenud Buffalo Billsi.

Mängujuhtide Patrick Mahomesi ja Josh Alleni seitsmes omavaheline heitlus algas kiirelt, kui mõlemad meeskonnad enda kahel esimesel rünnakul skoori tegid. Enne poolaja lõppu lisasid nii Bills kui Chiefs ka touchdown’i ning vaheajale mindi Buffalo 17:13 eduseisul.

Kolmanda veerandi alguses viis Mahomesi ustav püüdja Travis Kelce Chiefsi uuesti juhtima, kuid Bills vastas veerandi lõpus, kui Allen vastase lõpuala nurgas Khalil Shakiri leidis. Otsustav veerand kujunes aga väga rabedaks ning mõlemad meeskonnad tegid parajalt eksimusi. Chiefs leidis veel ühe touchdown’i ning läks kohtumist 27:24 juhtima, aga Bills jõudis vähem kui kaks minutit enne mängu lõppu väravalöögi kaugusesse. Lööja Tyler Bass lõi aga palli väravapostidest mööda ja Chiefs pääses tasavägise 27:24 (13:17) võiduga edasi poolfinaali.

Tiitlikaitsja rändab aga sel põhihooajal kõige enam mänge võitnud Baltimore Ravensile külla. Ravens mängis veerandfinaalis noore ja südika Houston Texansiga ja ei suutnud avapoolajal 10:10 viigist rohkemat.

Loe rohkem:  Kansas City Chiefs jõudis teist aastat järjest Super Bowlile | Ameerika jalgpall

Play-off’i avaringis vabapääsme saanud Ravens väristas aga teisel poolajal rooste maha ning dünaamilise mängujuhi Lamar Jacksoni juhtimisel skooriti 24 vastuseta punkti ja Baltimore teenis lõpuks 34:10 võiduga edasipääsu.

NFC poole peal pääses samuti põhihooaja esinumber edasi, kuid San Francisco 49ers pidi koduväljakul Green Bay Packersi omajagu tööd tegema. 49ers suutis avapoolaja 7:6 eduseisuga lõpetada, kuid teise poolaja alguses pani Packersi noor mängujuht Jordan Love surve peale ja Packers jõudis enne otsustavat veerandit 21:14 eduseisuni.

San Francisco lisas aga neljanda veerandi alguses väravalöögi ja tiimi tähtmängija Christian McCaffrey kandis palli minut enne mängu lõppu Packersi lõpualasse, et 49ersil lõpuks 24:21 võit anda.

San Francisco võõrustab NFC konverentsifinaalis Detroit Lionsit, kes jõudis alles teist korda meeskonna pika ajaloo jooksul Super Bowlist mängu kaugusele, kui alistas Tampa Bay Buccaneersi. Kohtumine oli veel otsustava veerandi eel 17:17 viigis, kuid Lions skooris siis kaks touchdown’i ning suutis Buccaneersi piisavalt piirata, et lõpuks 31:23 (10:10) võit realiseerida.

AFC konverentsifinaal Chiefsi ja Ravensi vahel saab alguse Eesti aja järgi pühapäeva õhtul kell 22.00, NFC konverentsifinaal Lionsi ja 49ersi vahel algab ööl vastu esmaspäeva kell 01.30.

In conclusion, the NFL has announced the match-ups for the upcoming semi-final games, generating excitement among American football fans in Estonia. This marks a significant moment in the football season and will undoubtedly attract a high level of interest and attention. As the semi-final games approach, anticipation and enthusiasm will continue to build, highlighting the strong connection and passion for American football in Estonia. The NFL’s announcement serves as a reminder of the global reach and impact of the sport, bringing together fans from different corners of the world to celebrate the game.

Loe rohkem:  Tänavune Super Bowl purustas vaatajarekordi | Ameerika jalgpall