Neidude U-18 koondis alustas Põhjamaade turniiri võidu ja kaotusega | Korvpall

2461619hdd1et24

In the heart of the Baltic region, Estonia’s youth basketball team, Neidude U-18, embarked on a thrilling journey at the Nordic Tournament. The stage was set for a clash of skills and strategies as the young Estonian squad took on their Nordic counterparts. With a mix of seasoned veterans and fresh talent, Neidude U-18 kicked off their campaign with a win and a loss, showcasing their determination and resilience. As the tournament unfolded, the team’s grit and teamwork would be put to the test, with the ultimate goal of emerging victorious and bringing pride to their nation.

Eesti U18 neidude koondis võitis Põhjamaade turniiri avamängus Islandi eakaaslasi 79:74, kuid kaotasid teises mängus Norrale 64:75.

U-18 neiude mäng Islandiga kulges tasavägiselt: poolajaks said eestlannad 12 punktiga juhtima, kui kolmanda veerandajaga said vastased vahe 6 punkti peale. Viimane veerandaeg möödus elevalt, kui viimasel minutil oli vahe vaid 3 punkti. 26 sekundit enne lõppu tabas Lisa Sirgi korvi alt viske, millele islandlannad enam vastata ei suutnud. Eesti resultatiivseim oli Lisandra Vetesina 25 punkti ja 10 lauapalliga, Lisa Sirgi tegi samuti kaksikduubli 16 punkti ja 13 lauaga.

Koondise peatreener Kaspar Majenieksi kommentaar mängust: “Meie peamine eesmärk oli mängida rünnakul ja kaitses aggressiivselt. Esimesel poolajal saime sellega enam-vähem hakkama. Meie filosoofia peab olema, et proovime mängida võimalikult kiiresti ja saada lihtsaid korve. Üldiselt mängijad pingutasid ja teine poolaeg näitas, et mängijad peavad harjuma intensiivsemate mängudega kogu hooaja vältel. Mul on hea meel, et me võitsime, ja et mängijad ei andnud alla.”

Norraga mängus said norrakad kohe mängu algusest paremini minema ning poolajaks oli nende edu juba 16 punkti. Eestlannad tegid aga südika kolmanda veerandaja (25:14) ning neljas veerandaeg kulges põnevalt. Siiski suutis Norra koondis oma paremuse maksma panna ja tulemuseks 64:75 kaotus. Eesti parim oli Lisa Sirgi, kes tegi taaskord kaksikduubli 18 punkti ja 13 lauapalliga. Lisandra Vetesina lisas 15 punkti.

Loe rohkem:  Tartu korvpallimeeskonnaga liitus Läti tsenter Davis Rozitis | Korvpall

Peatreener Kaspars Majenieks: “Me teadsime, et tuleb raske mäng, sest see aastakäik on Norral väga hea. Me tulime mängule liiga pehmelt ja jäime suurelt taha. Mul on hea meel, et teisel poolajal suutis tiim mängu ümber pöörata. Põhiline oli, et püsisime agressiivsed ja suhtlesime. Lõpus maksid pinge ja kannatamatus meile mängu. Üleüldiselt olen ma meie tiimi üle uhke.”

Järgmine mäng on U-18 koondisel 4. juulil kell 18:00 Soomega.

The Estonian U-18 men’s national basketball team began their Nordic tournament with a win and a loss. After a promising start with a victory over Finland, they faced a tough challenge against Sweden and unfortunately suffered a defeat. Despite the mixed results, the team showed potential and determination. The tournament serves as an important experience for the young players, allowing them to gain valuable match practice and develop their skills. With a focus on growth and improvement, the team is looking forward to their next challenges.