Narva muuseumi näitusel näeb linna enne ja pärast märtsipommitamist | Eesti

2296890hc8b2t24

Tere tulemast Narva Muuseumi! Siin saate näha linna ajalugu enne ja pärast märtsipommitamist. See ajalooline näitus annab teile haruldase võimaluse astuda ajas tagasi ning avastada märtsipommitamise jälgi, mis on jätnud oma jälje linna ajaloos. Narva muuseumi pakub elavaid ja sügavaid pilke linnale ning selle elanikele, kes on pidanud läbi elama rasked ajad. Tule ja avasta Narva ajalugu sellisena, nagu sa pole seda kunagi varem näinud!

Narvas meenutati 80 aastat tagasi toimunud märtsipommitamist, kui Nõukogude lennuvägi hävitas Narva ajaloolise linnasüdame.

Pommirünnakus hävinud vanalinna mälestuseks avas Narva muuseum lossipargis näituse, kus võib vaadata Narva vanalinna tähtsamaid hooneid enne ja pärast pommitamist. Lisaks jutustab näitus Ida-Virumaa saatusest teises maailmasõjas.

“See näitus on kogu Eestile, sest Narva märtsipommitamine on Eesti ajaloos ja Eesti mälus väga olulisel kohal. Ja nagu sageli on öeldud, meil siin Eestis on kaks narratiivi: üks narratiiv on see, mis nõukogude ajal juurutati sellest, kuidas sakslased olid kõik ära hävitanud ja punaarmee tuli kõike taastama; ja siis on see narratiiv, mida mäletavad inimesed, kes elasid Narvas enne sõda, need inimesed, kes nägid päriselt neid sündmusi,” selgitas Narva muuseumi peavarahoidja Zurab Jänes.

“Me siin, Narvas olemegi kahe maailma piiril ja see on eriti aktuaalne praegu, kui meie naaberriik on kallale tunginud rahumeelsele riigile ja jätkab oma imperiaalset poliitikat. Vastavalt sellele teebki iga inimene enda järeldused,” lisas ta.

Narva muuseum hoiab näituse avatuna järgmise aasta märtsini.

Kokkuvõttes võib öelda, et Narva muuseumi näitus on sügavalt liigutav ja ajalooliselt oluline ülevaade linna traagilisest minevikust. Märtsipommitamine jätnud sügava jälje linna maastikule ja elanikele ning näitus annab võimaluse mõista ja austada nende sündmuste mõju. Näidatakse linna enne ja pärast pommitamist, tuues esile inimeste vaprust ja vastupidavust selliste tragöödiate ületamisel. See on oluline meeldetuletus meie ajaloo õppetundidest ning meie kohustusest kaitsta rahu ja turvalisust tulevastele põlvedele.

Loe rohkem:  Galerii: algasid läbirääkimised haridusleppe sõlmimiseks | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga