Tensions rise in Narva as the city’s authorities make the controversial decision to remove the director of Narva Hospital from his position. The move has sparked outrage and concern among residents, who fear for the future of their healthcare services. Many are questioning the motives behind the decision, with some suspecting political interference. As the situation unfolds, the community is left wondering about the implications for the quality of healthcare in Narva and the broader implications for governance in Estonia.
Narva linnavõim tagandab neljapäeval Narva haigla juhi Ago Kõrgvee ametist. Tagandamise põhjust haigla nõukogu veel ei avalda. Kõrgvee hinnangul võivad koos temaga arstid Narvast lahkuma hakata.
Mida Kõrgveele konkreetselt ette heidetakse, seda haigla nõukogu esimees Aleksei Jevgrafov enne neljapäevast koosolekut kommenteerida ei soovi. Väidetavalt ei meeldi uuele nõukogule, kuidas haigla juht raha kulutab. Ago Kõrgvee peab oma tagandamist pigem poliitiliseks otsuseks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.
“Selle taga on ikkagi poliitikute omavaheline maade jagamine. Mul on tõsine kartus, et paljud inimesed, kes on selle kolme aasta jooksul nii mõndagi õppinud – eesti keelt, arusaamist kaasaegsest meditsiinist ja kes ei ole enam Narva linna pärisorjad oma viletsa eesti keele oskuse tõttu, võivad siit lahkuda,” ütles Kõrgvee.
Ago Kõrgvee on Narva haiglat juhtinud pea kolm aastat. Tema sõnul on ta püüdnud muuta haiglat eestikeelseks ja euroopalike arusaamade järgi tegutsevaks meditsiiniasutuseks. Mullu oli haigla eelarve plussis ning tuleval aastal on kavas alustada uue haiglakorpuse ehitust. Esmapilgul paistab, et Narva haigla on hästi majandatud.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Karmen Joller (RE) ütles, et küsida tuleb kindlasti ka seda, kas need süüdistused on tõesti sisukad või on fabritseeritud.
“Tavainimesele tundub näiteks 20 000 või 30 000 eurot väga suur summa, siis haigla juhtimise seisukohalt see on väike summa. Ja kui see on kasutatud Narva elanike jaoks parema arstiabi tagamiseks, siis mina arvan, et selline süüdistus ei ole asjakohane,” ütles Joller.
Narva linnapea Jaan Toots ütles uudistele, et haigla juhi vallandamine on haigla nõukogu pädevuses ning et ta osaleb neljapäevasel nõukogu koosolekul vaid külalisena.
Kokkuvõttes kinnitab Narva linnavõimu otsus vallandada Narva haigla juht veelkord nende autoritaarset lähenemist tervishoiusüsteemis. Haiglad ja nende juhid peaksid olema sõltumatud ja suutelised tegutsema patsientide huvides, mitte linnavõimu poliitilise mõju all. See juhtum näitab vajadust rohkem läbipaistvuse ja vastutuse järele tervishoiuvaldkonnas ning rõhutab vajadust reformide järele, mis tugevdavad tervishoiusüsteemi sõltumatust ja efektiivsust.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus