Naiste käsipallikoondis alustas Balti mere karikat kaotusega | sport

2204471hf62dt24

Tere tulemast Eesti käesipallimaailma! Naiste käsipallikoondis alustas Balti mere karikat väikse tagasilöögiga, kuid me ei lase sel end kõigutada. Meil on eesmärk võita ja me anname endast kõik selle saavutamiseks. Meie naiskond on täis kirge, sihikindlust ja tahtejõudu ning me oleme valmis võitlema iga palli eest. Loodame, et meie fännid on meie kõrval ka järgmistel mängudel, et koos võidurõõmu jagada. Kes teab, võib-olla võidame selle aasta Balti mere karika just tänu teile!

Eesti naiste käsipallikoondis alustas Leedus Balti mere karikaturniiri, kuid pidi avamängus Soome suurt paremust tunnistama. Ilma kahe põhitegijata eestlannade põhieesmärgiks oli peatreener Ergo Rohi sõnul oma mänguskeemid paika saada.

Eesti alustas mängu hästi ning Gertu Jõhvika värava järel oli kümnendal minutil tablool seis 3:4. Siis aga sai ta vigastada, eestlased tegid mitmeid pallikaotusi ning soomlased karistasid Eesti naiskonna vead kiiresti ära. Vastased võtsid 20. minutiks ohjad enda kätte ja juhtisid 13:6, garderoobi minnes oli Eesti 8:19 kaotusseisus.

Teise poolaja alguses mängupildis suurt muutust ei olnud ning kuigi eestlannad ei lasknud vahet palju suuremaks, jäädi 48. minutil siiski 12-punktilisse kaotusseisu ning mäng oli sellega tehtud. Lõppseisuks jäi 36:16.

“Positiivse poole pealt saime kokkumängu üle pika aja harjutada ning koos platsil olla. Negatiivsena tuleb kindlasti välja tuua suur pallikaotuste arv ning tänu sellele said vastased kiirrünnakutest lihtsaid väravaid,” analüüsis koondise abitreener Martin Kalvet pärast mängu.

Esimeses mängus alistas Leedu kodupubliku ees Läti 35:25. Laupäeval kohtub Eesti võõrustajatega ning Soome läheb Lätiga vastamisi.

“Mõningatel hetkedel suutsime positsioonikaitses hakkama saada ja teineteist ilusti abistada. Vahe läks siiski suureks meie pallikaotuste tõttu,” sõnas koondise väravavaht Darja Belokurova.

Loe rohkem:  Liiv sõitis USA-s ka teisel katsel Eesti rekordi lähedale | sport

Kuigi Eesti naiste käsipallikoondis alustas Balti mere karikat kaotusega, on oluline meeles pidada, et võistlus on alles algus ja meeskonnal on veel palju võimalusi end tõestada. Oluline on meeles pidada, et kaotused on osa spordist ning neist tuleb õppida ja edasi liikuda. Meil tuleb järgmisteks mängudeks veelgi rohkem pingutada ja keskenduda meeskonnatööle ja strateegiale. Olles ühtsed ja pühendunud, suudame kindlasti tulla järgmistele mängudele tugevamana ning võtta endale võidud, et esindada uhkusega meie kodumaad.