Naisjuunioride sprindi MM-tiitel läks Rootsisse, Liiv teenis 22. koha | Laskesuusatamine

2286015h3e07t24

Eelmisel nädalavahetusel võõrustas Eesti laskesuusatamise maailmameistrivõistlusi naiste juunioride sprindidistantsil. Pingeline võistlus lõppes Rootsi sportlase triumfiga, kes võttis koju kaasa kuldmedali. Eesti esindaja, kes võitles kõvasti ja näitas suurepärast vormi, saavutas võistlusel auväärse 22. koha. See on suur saavutus nii sportlasele endale kui ka kogu Eesti laskesuusatamise kogukonnale. Tulemused näitavad, et Eesti noored talendid on valmis rahvusvahelistel areenidel võistlema ja põnevust pakkuma.

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel teenis naisjuunioride sprindisõidus esikoha rootslanna Sara Andersson. Parim eestlanna oli Lisbeth Liiv, kes lõpetas 22. kohaga.

Sarnaselt meesjuunioride võitjale samuti stardinumbrit üks kandnud Andersson eksis teises tiirus ühel lasul ning ületas finišijoone ajaga 21.12,6. Andersson treenib eestlanne Elisabeth Juudase käe all. “Ta on tõesti hea, ta oli eelmine aasta mu personaaltreener ja tegin mitu suurt sammu,” ütles värske maailmameister finišis ERR-ile.

21-aastasele rootslannale järgnesid tavadistantsil MM-tiitli pälvinud sakslanna Julia Tannheimer (1; +9,0 sekundit) ning esikolmikusse mahtus veel bulgaarlanna Valentina Dimitrova (0; +13,8).

Eestlannadest oli kolmapäeval parim puhtalt lasknud Lisbeth Liiv, kes lõpetas võistluse 22. kohaga (+1.55,3). Emma Roberta Rajando saavutas 45. koha (2; +3.20,6), Kretel Kaljumäe sai 68. koha (4; +5.20,4) ning Pauline Puusaar lõpetas 80. kohaga (5; +7.04,4).

Enne võistlust:

Stardinimekirjas on 89 võistlejat, esimese eestlasena saab lähte Lisbeth Liiv, kes kannab numbrit 12 (start kell 14.06). Emma Roberta Rajando stardib 48. (14.24), Kretel Kaljumäe kannab numbrit 59 (14.29) ning oma MM-debüüdi teeb Pauline Puusaar, kes saab lähte 81. (14.40).

Pühapäeval 12,5 km tavadistantsil võidutsenud sakslanna Julia Tannheimer stardib 11. (14.05), teiseks jäänud slovakitar 23. (14.11) ning pronksmedali pälvinud sloveenlanna Lena Repinc 19. (14.09).

Loe rohkem:  Kehva: top 15 võiks olla järgmine koht, kuhu edasi pürgida | Laskesuusatamine

Mullu tuli maailmameistriks sakslanna Selina Grotian, Lisbeth Liiv lõpetas 65. kohaga.

Kuigi naisjuunioride sprindi MM-tiitel läks seekord Rootsisse, võib Eesti sportlane Saskia Liiv siiski uhkust tunda oma saavutatud 22. koha üle. Laskesuusatamises on konkurents alati kõrge ning iga koht on kõva töö tulemus. Liiv näitas, et ta suudab võistelda maailma parimatega ja jätkata Eesti laskesuusatamise traditsioonide edendamist. Ta on suurepärane eeskuju noortele sportlastele ning kindlasti saab tulevikus veel palju suuri saavutusi oodata. Aitäh Saskia Liivile ja kogu Eesti laskesuusatamise meeskonnale nende pühendumuse ja võitlusvaimu eest!