Tere tulemast Eestisse! Mõttekoda on hoiatanud, et Venemaa võib jätkata praeguste kaotustega sõdimist mitu aastat. See uudis on äärmiselt oluline mitte ainult Eestile, vaid kogu maailmale. Venemaa agressiivne käitumine piiri taga on olnud pikaajaline mure, mis mõjutab kogu regiooni stabiilsust. Sellest tulenevalt on oluline olla teadlik Venemaa tegevusest ning otsida lahendusi, et tagada rahu ja ohutus nii Eestis kui ka kogu maailmas.
Briti mõttekoda International Institute for Strategic Studies (IISS) hindas, et kuigi Venemaa kannab Ukrainas suuri kaotusi, siis praeguse tempoga suudab Venemaa jätkata sõdimist veel vähemalt kaks kuni kolm aastat.
Venemaa kaotab kuus sadu soomukeid ja suurtükke. IISS hindas siiski, et Venemaa suudab kaotused asendada. IISS hindas, et Venemaa tõi 2023. aastal oma ladudest välja 1180-1280 lahingtanki. Lisaks suutis Moskva juurde toota uusi tanke ja soomusmasinaid.
Satelliidipiltide analüüsid heidavad valgust, kui palju sõjatehnikat Venemaa ladudes hoiab ja sealt ära viib. Venemaal on vähemalt 10 tankibaasi, 37 soomukibaasi, vähemalt 12 baasis hoitakse suurtükke.
Satelliidipiltidelt on näha, et Venemaa suudab ladudest välja viidud tehnikat osaliselt ka asendada. Samas tegelik tankide laost välja võtmise arv võib olla märksa suurem, kuna lahinguvõimelisi tanke püütakse hoida eriladudes, mistõttu ei saa nende äraviimist selgelt märgata.
Venemaa kaotab seega küll palju sõjatehnikat, kuid see ei vähenda veel Venemaa rünnakute survet. Selliste kaotustega suudab Venemaa jätkata veel vähemalt 2-3 aastat, võib-olla isegi kauem, hindas IISS.
Näiteks Avdijivkas on Venemaa kandnud kolossaalseid kaotusi, kuid Venemaa jätkab Ukraina positsioonide ründamist. Vene väed on jõudnud Avdijivka linna, pole ka märke, et Venemaa surve väheneb.
Mõttekoda tõi veel välja, et pole täpselt selge, kui palju sõjatehnikat Ukraina vägedele alles on jäänud. Mõttekoja hinnangul on Ukrainal sama palju tanke kui sõja alguses. Tänu lääne abile on Ukrainal aga nüüd rohkem jalaväe lahingumasinaid. Samas on mõnedel üksustest varustusest puudu ja see piirab nende sõjalist võimekust. Seepärast peabki lääs ukrainlastele vajalikke relvi tarnima
In conclusion, the recent report by the Estonian think tank provides valuable insights into the potential for Russia to continue its military operations for several years, despite suffering losses. This underscores the need for Estonia and its allies to remain vigilant and prepared for any potential escalation in the region. It also highlights the importance of continuing to strengthen diplomatic and military ties with NATO and other partners to ensure the security and stability of the Baltic region. Ultimately, it is crucial for Estonia to remain proactive in its approach to national defense and security in the face of potential threats from its eastern neighbor.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus