MM: Zirk näitas viimaste aastate parimat aega, aga jäi poolfinaalist välja | Ujumine

2255601h6948t24

Tere tulemast, uudiste lugejad! Täna räägime Eesti ujumistalisest Martin Allikveest, kes näitas viimastes võistlustes suurepärast vormi, kuid jäi siiski napilt välja poolfinaalist. Zirku plaanis olümpiamängudeks valmistuv noor ujuja on viimaste aastatega näidanud suurt arengut ning tema tulemused on pälvinud palju tähelepanu. Kas tema tulemus oli pettumus või on siiski põhjust rõõmustamiseks? Uurime lähemalt, millised olid tema võistluse tugevad küljed ja mis võib olla järgmine samm tema karjääris.

Kataris Dohas jätkuvatel ujumise maailmameistrivõistlustel oli teisel võistluspäeval taas stardis ainsana Eestit esindav Kregor Zirk, kes startis 200 meetri vabaujumises.

24-aastane eestlane läbis 200 meetri vabaltujumise distantsi ajaga 1.47,54 ning saavutas sellega 67 mehe konkurentsis 20. koha. Edasipääsust poolfinaali jäi eestlast lahutama vaid 0,17 sekundit.

“Pigistasin maksimumi välja,” rääkis Zirk pärast eelujumist distantsil, kus ta viimati näitas nii kiiret tulemust Tokyo olümpiamängudel. “Eesmärk oli kõik 50 meetri lõigud ujuda alla 28 sekundi ning selle ülesandega sain hästi hakkama.”

Eelujumiste kiireimad olid sakslased Lukas Märtens ja Rafael Miroslaw vastavalt aegadega 1.45,74 ja 1.45,89.

Zirk tõdeb, et just meeste 200 ja 400 meetri vabaujumises on keskmine tase MM-il kõige kõrgem. “Kuigi paljud tippujujad on puudu, siis just 200 ja 400 m distantsil on tase säilinud üsna sarnasena võrreldes eelmise suvega,” rääkis esmaspäevaseks põhialaks valmistuv sportlane. “Aga see on kindlasti positiivne, sest näitab, et ujumine on lisaks suurriikidele arenenud ka väiksemates kohtades.”

Homse põhiala ehk 200 meetri liblikujumise eel on eestlane positiivselt meelestatud, sest usub, et pääse poolfinaali ning miks mitte ka finaali on tehtav. “Tuleb võtta ujumine korraga ning eelujumistes hea märk maha saada,” ütles Zirk, kes tunamullu saavutas sel alal 11. koha. “Ettevalmistuseks ei ole aasta alguses olnud ülemäära palju aega, kuid kõik ujujad on võrdses seisus ning olen esimeseks lahinguks ehk eelujumiseks valmis.”

Loe rohkem:  MM-finaaliks valmistuv Zirk vabaujumises starti ei läinud | Ujumine

Kuigi Kregor Zirk näitas EM-il oma parimat aega, oli kahju, et ta jäi siiski poolfinaalist välja. Tuleb siiski tunnustada tema pühendumust ja pingutust, mis viisid ta nii kaugele võistlusel. Zirku tulemus näitab, et Eesti ujumine on tõusuteel ning tal on potentsiaali veelgi suuremate saavutuste jaoks tulevikus. Loodame, et Zirk jätkab oma tööd ja järgmisel võistlusel jõuab veel tugevama tulemuseni. Eesti ujumise tulevik näib helge tänu Zirku näidatud potentsiaalile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga