Mistra naaseb veerandfinaali avamängult selge kaotusega | Käsipall

2320017ha71et24

Esmaspäeva õhtul sai Eesti käsipallimeeskond valusa kaotuse, kui nad võistlesid veerandfinaalis teise riigi vastu. Kuigi meeskond andis endast parima, ei suutnud nad vastasele vastu saada ning seisis avamängult selge kaotusega. Kuigi tulemus oli pettumust valmistav, peab meeskond pea püsti hoidma ja keskenduma järgmisele mängule. Fännid ootavad juba põnevusega järgmist kohtumist, et näha, kas meeskond suudab end taas tõestada ja võidurõõmu tuua.

Eesti klubi Mistra kaotas käsipalli Balti liiga veerandfinaali avamängu võõrsil Klaipeda Dragunasele 29:35 (14:16).

Mistra jäi kohe mängu alguses taha 0:4, 3:8 ja 5:11. Seejärel saadi vahe väiksemaks ja teisel poolajal jõuti ka paar korda viigiseisuni (19:19, 20:20).

Siis viskasid Dragunase mängijad aga viis väravat järjest ja pärast Mistra tabamust veel kolm järjest ehk asusid juhtima 28:21. Järelejäänud aja jooksul juhtis kodumeeskond pidevalt kuue-seitsme tabamusega.

Mistra resultatiivsemad olid viie väravaga Martin Johansson, Martin Nerut ja Serhi Orlovski.

“Esimesel poolajal olime tagaajaja rollis ja suure võitlusega saime poolaja lõpuks mängu tagasi. Kolistasime vastaste väravavahti, ise kaitses ei saanud pidama ja oma väravavahiga samuti koostöö ei toiminud,” sõnas nelja tabamusega panustanud Kaspar Lees.

“Lootus oli, et teisel poolajal suudame füüsise ja seeläbi kiirete ning poolkiiretega mängu ise domineerida, kuid see juhtus vaid lühikese episoodi jooksul. Täna surusid nad meid maha ja ausalt öeldes olime väga hädas mõlemal pool väljakut.”

Seeria kordusmäng peetakse täpselt nädala pärast Kalevi spordihallis. “Peame tegema väga korralikud korrektuurid teiseks “poolajaks” Eestis,” tõdes Lees.

“Selg on nii vastu seina kui üldse võimalik ja vaja on hullu mängu, kuid arvan, et meil on nii palju juurde panna, et meie tiim on võimeline siit välja tulema.”

Loe rohkem:  Serviti alustas uut aastat võiduga Tapa üle | Käsipall

Teisest veerandfinaalist selgitavad kahe mängu summas edasipääseja Kaunase Granitas-Karys (Leedu) ja Dobele ZRHK Tenax (Läti).

Kuigi Mistra käsipallimeeskonnal ei läinud veerandfinaali avamängus kõige paremini ning nad pidid vastu võtma selge kaotuse, ei tohi nad pead norgu lasta. Oluline on nüüd keskenduda tulevikule ja töötada koos meeskonnana selle nimel, et järgmistes kohtumistes tulemusi parandada. Kõik kaotused ja ebaõnnestumised on osa spordist, kuid oluline on neist õppida ning tugevamana tagasi tulla. Mistra meeskonnal on potentsiaali ja talenti ning usun, et nad suudavad end tulemuste poolest taas tõestada. Tuleb jääda positiivseks ja jätkata treenimist ning pingutamist, sest edu ei tule alati kergelt, kuid see on seda väärt.