Mihkels kukkus Belgias, võit tiimikaaslasele | Jalgrattasport

2222463hbb99t24

Estonia’s cycling community was left in shock when news broke that one of their own, Mihkels, had suffered a serious fall while competing in Belgium. Despite the setback, Mihkels displayed admirable sportsmanship by letting his teammate take the victory. The incident serves as a powerful reminder of the risks athletes take in pursuit of their passion and the spirit of camaraderie that exists within the cycling world. Estonians are rallying behind Mihkels, sending him support and well wishes as he recovers from his injuries.

Belgias sõidetud ühepäevasõidul Le Samyn (UCI 1.1; 204,3 km) pälvis napi esikoha kodupubliku rõõmuks Laurenz Rex (Intermarche – Wanty). Madis Mihkels kukkus 15 kilomeetrit enne finišit.

Mihkelsi sõnul oli Le Samynil plaanis mängida kas Rexi, Vito Braeti või tema peale. Kahjuks jäi eestlane 15 kilomeetrit enne finišit toimunud kukkumisse, kuid tiimikaaslane Rex päästis päeva, vahendab EJL.ee.

Rex oleks peaaegu võidu andnud portugallasele Antonio Morgadole (UAE Team Emirates), kuna hakkas liiga vara tähistama, ent fotofiniši alusel kuulus esimene koht siiski talle. Kolmanda koha pälvis võitja kaasmaalane Jenthe Biermans (Arkea – B&B Hotels). Braet sai lõpuks 10. ja Mihkels (+6.55) 87. koha

“Tiimi jaoks oli kindlasti väga hea päev,” ütles Mihkels. “Plaan oli, et ma ei ole väga aktiivselt minekutes sees ja hoian ennast finišiks. Kahjuks sattusin kukkumisse ja peale seda polnud enam midagi teha. Õnneks Laurenz realiseeris tänase super tiimitöö ilusasti ära.”

Naisratturitele peetud Le Samyn des Dames ühepäevasõidul (UCI 1.1; 114,8 km) võidutses itaallanna Vittoria Guazzini (FDJ – SUEZ), edestades soomlannat Anniina Ahtosalot (Uno-X Mobility) ja austerlannat Christina Schweinbergerit (Fenix-Deceuninck).

Loe rohkem:  Kolmandaks jäänud Maaris Meier pälvis Portugalis eriauhinna | Jalgrattasport

Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal Team) ja Aidi Gerde Tuisk (Team Coop – Repsol) tulemust kirja ei saanud.

Kokkuvõttes võib öelda, et Mihkeli kukkumine Belgias oli ootamatu ja kurb uudis tema fännidele. Kuigi ta jäi võistlusest eemale, oli meeskonnakaaslasele võitmine kindlasti positiivne ja lootustandev moment. Jalgrattasport on alati täis ootamatuid pöördeid ja väljakutseid ning see juhtum on meeldetuletus selle spordi riskidest. Loodame, et Mihkel taastub kiiresti ja naaseb varsti rajale oma võimsuse ja kirgliku juhtratturina.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga