Meedia: Venemaa saatis Peterburi õhutõrjesüsteemi S-300 | Välismaa

2226912ha4bet24

Tere tulemast Eestisse! Meedia raporteerib, et Venemaa on saanud uue õhutõrjesüsteemi S-300 Peterburi piirkonda paigaldatud. See sündmus on tõstatanud palju küsimusi rahvusvahelisel areenil ning on tähelepanuväärne hetk ka Eesti jaoks. Selle uudise tulemusena on mitmed poliitikud ja eksperdid hakanud arutama selle võimalikke mõjusid meie piirkonnale. Oluline on olla kursis selle sündmusega ning mõista selle võimalikke tagajärgi. Loodame, et meie uudiste allikad ja analüüsid aitavad teil mõista, mis toimub meie naaberriigis ja kuidas see võib mõjutada Eestit.

Venemaa tugevdab Peterburi õhutõrjet ning sotsiaalmeedias levib videolõik, mis näitab, et võimud saatsid piirkonda õhutõrjesüsteemi S-300.

Telegrami kanal Astra avaldas video, mis näitab, et Venemaa tõi Peterburi piirkonda õhutõrjesüsteemi S-300. 

Eelmisel nädalavahetusel puhkes Venemaa Leningradi oblastis merekaubasadama vedelgaasiterminalis ulatuslik tulekahju, Ust-Luga asula elanike sõnul kuulsid nad eelnevalt plahvatusi. Tulekahju kustutamine kestis esmaspäevani, Kreml süüdistas esmaspäeval sadama rünnakus Ukrainat.

S-300 raketikompleksi seeriatootmine algas 1975. aastal ning võeti NSV Liidus relvastusse 1978. aastal.  Süsteemi S-300 edasiarendatud versioon on S-400. Lisaks kasutab Venemaa S-300 rakette nüüd ka Ukraina linnade ründamiseks.

Venemaa on S-300 õhutõrjesüsteeme andnud ka Süüriale. Iisraeli meedia on varem teatanud, et S-300 ei ohusta uusi F-35 varghävitajaid ja vajaduse korral on nad võimelised neid õhutõrjesüsteeme neutraliseerima.

In conclusion, the decision by Russia to send S-300 air defense systems to St. Petersburg has raised concerns and tensions in the region, especially in neighboring countries like Estonia. This move by Russia can be seen as a further display of militarization and power projection in the Baltic Sea region, which could have potential implications for regional security. It is important for the international community to closely monitor and assess the situation to prevent any escalation of tensions and to ensure stability and peace in the Baltic region.

Loe rohkem:  Trumpi kampaania pälvis kahe miljardäri toetuse | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga