Matkajuht: talvel matkamise viise on palju erinevaid | Elu

907102h1eb4t24

Tere tulemast Eestisse! Kas olete kunagi mõelnud lumistesse metsadesse matkama minna? Talvised matkamisvõimalused on siin mitmekülgsed ja pakuvad erakordseid elamusi looduses. Matkajuhid on valmis näitama teile erinevaid viise, kuidas nautida talvist loodust ja kogeda unustamatuid seiklusi. Olgu see siis jalgsi matkamine lumistel radadel või suusatamine metsaradadel, Eesti pakub rikkalikke võimalusi talviseks matkamiseks. Tulge avastage meie kaunist ja mitmekesist loodust koos kogenud matkajuhiga!

“Terevisioonis” oli külas matkajuht Heiko Tohva, kes kinnitas, et Eesti matkarajad on hästi hooldatud ja ootavad matkajaid loodusesse liikuma, vahet pole, kas kelgu, ratta või oma kahe jala peal.

Talvel tasub Heiko Tohva sõnul matkamas käia, sel ajal on loodus teistsugune. “Matkarajad on teistsugused, jäised, lumised jne,” märkis matkajuht.

Eesti matkarajad on Tohva sõnul valmis matkajaid hästi vastu võtma. “Nad on ikkagi korralikult hooldatud, rohkem käidavatele kohtadele on pandud ka libedusetõrjet, kuna väljas on suhteliselt jäine see olukord.” Lisaks on Tohva sõnul nad ka piisavalt lastesõbralikud.

Eestlased on Tohva hinnangul usinad matkajad. “Liikumist on päris palju. Võib-olla andis sellele lisa juurde koroonaaeg, kus inimesed ei saanud tegeleda millegi muuga, kui ainult väljas käia ja tänu sellele on inimesed hakanud rohkem liikuma,” pakkus Tohva.

Talvel matkamiseks on palju erinevaid viise. Lisaks jalgsi liikumisele võib matkata ka kelgu ja ratta peal “Paljud inimesed ei tule selle pealegi, et talvel jalgrattaga sõita. On olemas sellised spetsiaalsed fat-bike’id, paksu rattaga rattad, millel lisaks on elektrimootor, mis aitab sõita paksu lume sees,” rääkis matkajuht.

Inimeste matkaeelistused on Tohva sõnul erinevad. “Osad tahavad käia omaette, osad tahavad käia grupis, osad tahavadki sellist organiseeritud matka, et oleks kindel, et ta teab, et ta saab tulla kindla matkajuhiga, kindla marsruudiga, et tal oleks seal turvaline.”

Loe rohkem:  Kaupo Heinma uuest ametist: paari kuu eest ei osanud sellest undki näha | Elu

Talvematkad võivad hõlpsalt pakkuda elamusi ka ekstreemsuste otsijatele. “Meie kõige paremad matkad klientide tagasiside järgi ongi n-ö ekstreemtingimustes, kus ongi hästi külm, tuuline. Näiteks jalgrattamatk, -28 on väljas, päike paistab, paks lumi, inimesed on kõik härmas üleni, meestel habemed härmas jne. Tagasiside oli sealt, et see on kõige parem, mis üldse saab olla,” rääkis Tohva.

Matkaradade kohta leiab infot RMK kodulehelt. Selleks, et mitte Tallinna ümbruse rabade laudteid ülerahvastada, kutsus Tohva harjumaalasi hoopis Lõuna-Eestit avastama. “Sealt leiab kindlasti matkaraja, kus sa võib-olla ei kohtagi ühtegi inimest,” kinnitas ta.

Kokkuvõttes on selge, et Eestis on talvel matkamise viise palju erinevaid ja igaüks leiab endale sobiva. Olgu selleks siis lumelauaga metsaradadel seiklemine, jalgsi matkamine lumiste võlude keskel või hoopis suusatamine mägede vahel. Oluline on meeles pidada, et talvel matkamine nõuab rohkem ettevalmistust ja varustust kui suvel, kuid õige varustusega on võimalik nautida imelist loodust ja vabaneda argimuredest. Olgu siis tegemist kogenud matkasellide või algajatega, kõigil on võimalik leida endale sobiv viis talviseks matkamiseks Eestis.

See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga