Mart Seim saavutas EM-il neljanda koha | Tõstmine

1135103h0f9at24

Tervist kõigile spordisõpradele! Mart Seim on tõstesportlane, kelle saavutused on teinud Eesti rahvale au. Hiljutisel Euroopa meistrivõistlustel tõstmises saavutas ta neljanda koha, mis on suurepärane saavutus. Seimi tugevus, pühendumus ja järjekindlus on aidanud tal jõuda tipptasemele selles keerulises spordialas. Tema saavutused on eeskujuks noortele sportlastele ja inspireerivad kõiki Eesti spordifänne. Loodame, et tema edusammud jätkuvad ja ta saavutab tulevikus veelgi suuremaid võite rahvusvahelistel võistlustel.

Tõstmise Euroopa meistrivõistlustel Sofias saavutas Mart Seim üliraskekaalus neljanda koha.

Seim sai rebimises kirja 185 kg (algraskus 180 kg) ja tõukamises 225 kg, mis andis kogusummaks 410 kg. Rebimises ebaõnnestus Seim kolmandal katsel (188 kg) ja tõukamises teisel katsel (237 kg). Tõukamise kolmandast katsest otsustas eestlane loobuda.

Kaksikvõidu teenisid armeenlased Varazdat Lalayan ja Simon Martirosyan. Võidumees Lalayan rebis 205 kg ja tõukas 250 kg ning sai kokku 455 kg. Martirosyan pälvis hõbemedali 437 kilogrammiga (190+247). Pronksmedalile tuli neutraalse sportlasena võistelnud valgevenelane Eduard Ziaziulin 436 kilogrammiga (195+241).

Viimased seitse EM-kulda võitnud grusiin Laša Talahhadze sai vahetult enne võistlust vigastada. “Lašal on põlvega väike mure, mistõttu otsustasime, et me ei hakka liigseid riske võtma,” kommenteeris Gruusia koondise treener Giorgi Asanidze.

Kokkuvõttes võib öelda, et Mart Seimil õnnestus EM-il vääriliselt esineda, saavutades neljanda koha tõstmises. Kuigi ta oli ilmselt pettunud, et ei suutnud poodiumile jõuda, näitas ta siiski visa võitlusvaimu ja tugevat füüsilist vormi. See tulemus annab talle kindlasti motivatsiooni ja enesekindlust tulevasteks võistlusteks. Samuti on see suurepärane saavutus Eesti tõstmisele ning jätkab Mart Seimi tõusu maailma tõstmiselite hulgas. Loodame, et ta jätkab enda arendamist ja järgmisel võistlusel saavutab veelgi suurepärasemaid tulemusi.

Loe rohkem:  Möödub 125 aastat olümpiapronks Harald Tammeri sünnist | Tõstmine