Marko Reikop proovis hülgeliha: nagu väga palju veiseliha söönud tursk | Kurioosum

2299026hb85at24

Veebruaris proovis Eesti tuntud ajakirjanik ja telepersoon Marko Reikop esmakordselt hülgeliha ning tema reaktsioon oli üllatavalt positiivne. Ta võrdles seda maitset veiseliha söömisega, väljendades meeldivat üllatust ja kiites hülgeliha mahlasust ning õrna maitset. Reikop julgustab ka teisi katsetama uusi ja huvitavaid toiduelamusi ning jagab oma kogemust meelelahutuslikul ja humoorikal moel. tema seiklus hülgeliha maailmas on tõeline kurioosum, mis pakub huvi nii toidusõpradele kui ka seiklushimulistele gurmaanidele.

Restoranide Kolm Sibulat ja Moon peakokk Roman Zaštšerinski avastas ETV+ saates “Maitserännak Eestimaal” Eesti maitseid. Sel puhul valmistas kokk “Ringvaate” stuudios hüljeliha, mida saatejuhid maitsta said.

Zaštšerinski märkis, et mööda Eestimaad ringi rändamine ja uute maitsete avastamine oli lõbus kogemus. “Koka jaoks oli see suur pääsemine rutiinist, kus sa oled kogu aeg köögis. Selline väike seiklemine on fantastiline,” rõõmustas.

Hülgeliha on Eestis traditsiooniline rannarahvaste toit. Kokk nentis, et esialgu tekitas hülge söömine temas kahetisi tundeid, sest vene keeles öeldakse hülge kohta merekiisu. “Mul oli seda eriti raske vastu võtta,” tõdes ta.

Esimesena maitses “Ringvaate” saatejuht Marko Reikop hülgemaksast tehtud pasteeti. “See on mõnes mõttes pettumus, see on nagu tavaline maksapasteet,” kommenteeris Reikop.

“Kui ma ei oleks sulle öelnud, et see on hülgemaksast tehtud, sa ei oleks aru saanud,” nõustus Zaštšerinski.

Samuti said Reikop ja Grete Lõbu proovida hülgelihast konservi ja Zaštšerinski valmistatud rooga. Hülgekonservi lõhn meenutas Reikopile tursamaksa. “See on nagu tursk, kes on söönud väga palju veiseliha,” kommenteeris ta. “Sel on väga spetsiifiline maitse, aga see ei ole halb,” nõustus Zaštšerinski.

Kokkuvõttes võib öelda, et Marko Reikop proovis hülgeliha kogemust kui midagi erakordset ja huvitavat. Tema võrdlus väga palju veiseliha söönud tursaga näitab, et hülgeliha maitse jäi talle meelde ning oli midagi erilist. Sellised kogemused aitavad avardada meie arusaama erinevatest toidukultuuridest ja pakkuda uusi maitseelamusi. Kurioosumina võib öelda, et hülgeliha söömine võib olla haruldane, kuid kindlasti väärib see tähelepanu ja avatud meelt proovida midagi uut ja põnevat.

Loe rohkem:  Super Bowli tähtsaimad reklaamid | Kurioosum

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga