Maratonideks valmistuval Alutagusel on lund palju | Eesti

922168hf468t24

Tere tulemast Alutagusele, kus talv on täies hoos ja lumi katab maad paksu kihi all! Siin valmistuvad maratonihuvilised järgmiseks suureks väljakutseks – Alutaguse maratoniks. See kaunis ja metsik piirkond pakub ideaalseid tingimusi nii kogenud maratoonaridele kui ka algajatele. Lumine maastik ja sünge mets loovad unikaalse võistluskeskkonna, mis nõuab nii füüsilist kui ka vaimset vastupidavust. Olgu sul kavas osaleda või lihtsalt pealtvaatajana kaasa elada, Alutaguse maraton on kogemus, mida ei unusta!

Mitmes kohas Eestis lund napib ja Lääne-Virumaal lükati eelmisel nädalal edasi rahvasuusatajate sarja Estoloppeti suusasõit. Ida-Virumaal on aga Alutaguse metsades lund rohkesti ja sel nädalal saab seal maratone sõita.

Lund jätkub Ida-Virumaal nii palju, et eeloleval nädalalõpul Alutaguse maratonil kavas oleva pikima, 43-kilomeetrise suusasõidu saab teha ühel suurel ringil. Alutaguse metsad ongi aastaid silma paistnud sellega, et kui mujal Eestis lund pole, siis seal on maa ikka valge.

“Siin Pannjärvel on liivane pinnas ja vesi läheb lume alt ära, ei hakka seda sulatama ning tänu metsa olemasolule ei saa ka tuul peale. See hoiabki lund alles.

Meil on ka mõned kehvemad kohad, eelkõige teedeületused, kus me peame ilmselt natuke aitama. Praegugi on rajamasin rajal ja vaatab, kas saab oma jõududega hakkama. Kui ei saa, siis veame lund juurde,” rääkis Alutaguse puhke- ja spordikeskuse juhataja Timo Juursalu.

Maratonikorraldajatele on abiks seegi, et sulailmadega muret valmistanud staadion on tänu uuele kunstlumesüsteemile saanud ilmastikukindlamaks.

“Staadion ongi meil kõige nõrgem koht. Vihm, päike, tuul – kõik saavad selle peale käia ja nad kipuvadki lume ära sulatama. Kunstlumi on sellele vastupidavam. Ja kuna on ka looduslikku lund, siis seis on praegu väga hea,” ütles Juursalu.

Loe rohkem:  Amet: Elektrilevil pole piisavalt töötajaid, et rikkeid jõutaks kõrvaldada | Eesti

Parajalt pakaselised talveilmad on andnud korraldajatele võimaluse ellu viia üks ammune unistus. Reedese öömaratoni rada läheb üle järvejää.

Kokkuvõttes võib öelda, et Alutaguse maratoniks valmistuvad võistlejad peavad olema valmis rohke lume ja keeruliste ilmaoludega. Tugev ettevalmistus ja füüsiline vastupidavus on võtmetegurid, mis aitavad võistlejatel võistluse edukalt läbida. Olles teadlikud olude raskusest ja vajadusest kohaneda, on võimalik saavutada tipptulemus. Alutaguse maraton pakub võistlejatele väljakutset, kuid samal ajal ka unustamatuid elamusi looduses. Tuleb olla valmis karmideks tingimusteks ja keskenduda oma eesmärkidele, et saavutada soovitud tulemus Alutaguse maratonil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga