Tere tulemast Eesti teatrimaailma, kus “Madisoni maakonna sildade” lavastaja jagab oma emotsionaalset kogemust terava lavastuse loomisel. See lugu on täis sügavaid tundeid ja keerulisi suhteid ning lavastaja on otsustanud tuua selle loo publikuni unikaalsel viisil. Tema visioon ja kirg teatri vastu annavad aimu sellest, kuidas üks sentimentaalne lugu võib muutuda värskeks ja teravaks lavastuseks, mis puudutab südameid ja meeli. Astuge sisse teatrisaal, et kogeda seda unikaalset etendust oma silmaga!
Rakvere teatris toodi lavale menuromaani “Madisoni maakonna sillad” põhjal tehtud näidend, mille lavastas Artjom Garejev Vene Teatrist. Peaosi mängivad Ülle Lichtfeldt ja Tarvo Sõmer.
Fotograafist ilmarändurit mängiv Tarvo Sõmer tunnistas, et tema puutus “Madisoni maakonna sildade” looga kokku esimest korda.
“Ootasin alguses natukene midagi muud, kui ma seda tekstiraamatut lugesin. Ma ootasin sellist jumaliku armastuse lugu. Eks see võib-olla peakski nii olema, aga meil on see selline lugu, kus elusaatus lajatab sulle armastusega ja vaata ise, kuidas sellega hakkama saad. Teeb ta su õnnelikuks või õnnetuks – katsu hakkama saada,” kirjeldas Sõmer.
Lugu arvustades on mõistatatud, miks Francesca ei jätnud pärast nelja armukirepäeva oma peret ega läinud oma unistuste meheks osutunud Robertiga laia maailma kaasa.
“Kui ma noorem olin ning seda filmi nägin ja raamatut lugesin, siis ma muidugi mõtlesin: “Mine, mine, mine!”, aga nüüd, kus ma olen ema, ei teki enam seda küsimust, ma tean, miks see naine oma pere juurde jääb – tal on lapsed ja ükski ema ei jäta oma lapsi,” arutles Ülle Lichtfeldt.
Artjom Garejev tunnistas, et lavastamisega nõustudes andis ta endale aru, et tegu on väga keerulise väljakutsega.
“Materjal on väga raske, oma olemuselt melodramaatiline ja liialt sentimentaalne. Nii oli vaja leida lahendus, kuidas sentimentaalsest loost teha terav, aus ja tõetruu lavastus ning seda kõike rasketes tingimustes – teatris, kus ma pole kunagi töötanud, näitlejatega, kellega on vaja leida igas mõttes ühist keelt. Kõik need olid keerulised väljakutsed ja mulle tundus, et tuleb nad vastu võtta,” selgitas lavastaja.
“Madisoni maakonna sildade” autor on Robert James Waller “The Bridges of Madison County”, dramatiseerija Sari Niinikoski, tõlkija Triin Sinissaar, lavastaja Artjom Garejev (Vene Teater), kunstnik Rosita Raud (Eesti Noorsooteater), muusikaline kujundaja Natalja Dõmtšenko (Vene Teater), videokujundaja Elisabeth Kužovnik ja valguskujundaja Märt Sell.
Osades Ülle Lichtfeldt, Tarvo Sõmer, Liisa Aibel, Anneli Rahkema, Eduard Salmistu, Imre Õunapuu
Kokkuvõtvalt võib öelda, et “Madisoni maakonna sildade” lavastaja oli sunnitud sentimentaalsest loost teravama lavastuse tegema ning see võttis päris suurt väljakutset. Lavastus oli täis emotsioone, konflikte ja sügavust, andes publikule võimaluse kaasa elada tegelaste keerulistele suhetele ja siseheitlustele. Lavastaja suutis luua dünaamilise ja kaasahaarava etenduse, mis jättis vaatajatele palju mõtteainet. Samuti näitas lavastus, kui oluline on leida tasakaal sentimentaalsuse ja teravuse vahel, et luua tõeliselt mõjuv lavastus.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus