Macroni sõnul ei peatu Venemaa sõja võitmise puhul Ukrainas | Välismaa

2309523hc0fat24

President Emmanuel Macroni hiljutine avaldus, et Venemaa ei peatu enne sõja võitmist Ukrainas, on tekitanud rahutust ja muret üle kogu maailma. See on kinnituseks sellele, kui tõsine ja oluline on olukord Ukrainas ning kui selgelt see võib mõjutada terve maailma stabiilsust. Macroni sõnad panevad meid mõtlema ja kaaluma võimalikke arenguid tulevikus. Kas see on tõepoolest võimalik ja mis tagajärjed võivad sellel olla? Kuidas reageerib rahvusvaheline kogukond sellele uuele ohule?

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles neljapäeval, et Venemaa ei peata oma territoriaalseid ambitsioone, kui võidab sõja Ukrainas. Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Bahmuti lähistel jätkuvad lahingud.

Oluline reedel, 15. märtsil kell 5.40:

– Macroni sõnul ei peatu Venemaa sõja võitmise puhul Ukrainas;

– Bahmuti lähistel jätkuvad lahingud;

– Borrelli sõnul otsustatakse Ukraina sõja tulemus kevadel ja suvel.

Macroni sõnul ei peatu Venemaa sõja võitmise puhul Ukrainas

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles neljapäeval, et Venemaa ei peata oma territoriaalseid ambitsioone, kui võidab sõja Ukrainas.

Macroni hinnangul on ohus muu hulgas Moldova, Rumeenia ja Poola.

“Venemaast on saanud jõud, mis tahab laieneda ja on selge, et sellega see ei lõpe,” postitas Macron pärast intervjuud Prantsuse televisioonis sotsiaalmeediasse.

“Kui me jätame Ukraina maha, kui laseme Ukrainal selle sõja kaotada, siis ähvardab Venemaa kindlasti Moldovat, Rumeeniat, Poolat,” oli president veendunud.

Macron toonitas enne seda, et tema riik on valmis tagama, et Venemaa ei võidaks Ukraina sõda ja hoiatas liitlasi ühtlasi abipiirangute kehtestamise eest.

“Kui olukord peaks halvenema, siis oleksime valmis tagama, et Venemaa ei võida kunagi seda sõda,” ütles Macron Prantsuse televisioonis.

Loe rohkem:  USA sõjalaev lasi alla kolm Jeemeni mässuliste väljatulistatud drooni | Välismaa

“Kõik, kes propageerivad Ukrainale antava abi piire valivad lüüasaamise,” lisas Macron.

Macron ütles veebruari lõpus, et ei saa välistada lääne vägede saatmist Ukrainasse.

Bahmuti lähistel jätkuvad lahingud

Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Bahmuti lähistel jätkuvad lahingud. Siiski ei tuvastanud ISW rindel suuri muutusi. Vene väed jätkavad Bohdanivka lähistel asuvate Ukraina positsioonide ründamist. Samuti käivad lahingud endiselt ka Ivanivske, Kliššivka ja Andrijivka lähedal.

Vene väed liikusid samas Avdijivka suunal veidi edasi. Seda kinnitavad 13. ja 14. märtsil avaldatud geolokatsiooniga kaadrid, mis näitavad, et Vene väed suutsid Berdõtši asulas edasi liikuda. Üks Vene sõjablogija väitis veel, et Vene väed liikusid edasi ka Pervomaiske lähistel. Pole veel siiski olemas geolokatsiooniga kaadreid, mis kinnitaksid, et Vene väed suutsid seal edasi liikuda. Üks Vene blogija väitis, et lahingud käivad endiselt veel ka Nevelske pärast. Venemaa kaitseministeerium väitis juba 12. märtsil, et asula langes Vene vägede kätte. 

Borrelli sõnul otsustatakse Ukraina sõja tulemus kevadel ja suvel

Ukraina sõja tulemus otsustatakse sel kevadel ja suvel, ütles Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell neljapäeva õhtul pärast kohtumist võimuesindajatega Washingtonis, vahendasid meediakanalid Sky News ja UNIAN.

Sky Newsi andmetel kutsus Borrell üles kõiki liitlasi Ukrainat jätkuvalt ja otsusekindlalt toetama.

“Ukraina ei saa ära oodata novembris toimuvate USA presidendivalimiste tulemusi,” märkis Borrell.

Prantsusmaa president Emmanuel Macroni avaldus, et Venemaa ei peatu enne sõja võitmist Ukrainas, on murettekitav ning tuletab meile meelde, et rahvusvaheline kogukond peab jätkuvalt jälgima Venemaa agressiivset tegevust Ukrainas. Oluline on toetada Ukrainat tema iseseisvuse ja territooriumi puutumatuse tagamisel ning mõista hukka Venemaa agressiivne poliitika. Diplomaatiliste lahenduste otsimine ja rahvusvaheline toetus on hädavajalikud selle konflikti lahendamisel ning säilitamisel rahule selles piirkonnas. Estoniale on oluline jääda kindlalt seisukohtadele, mis toetavad rahvusvahelist õigust ning demokraatia ja vabaduse põhimõtteid.

Loe rohkem:  USA valitsus avalikustas uued autode saastenormid | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga