Lyles ka 200 meetris kiireim, Richardson sel distantsil Pariisis ei võistle | Kergejõustik

2457902h1821t24

Lyles ka 200 meetris kiireim, Richardson sel distantsil Pariisis ei võistle

Noor Ameerika sprinter Noah Lyles tegi nädalavahetusel USA-s uuesti ajaloo. 200 meetri distantsil võitis ta juba teist korda järjest maailmameistritiitli ja kinnitades oma positsiooni ülemaailmse kiireima sprinterina.

Paraku Richardson, kes 100 meetri distantsil maailmameistriks sai, ei pea sel korral Pariisis oma tiitlit kaitsma, kuna ta 200 meetril võistlemata jääb.

Ööl vastu pühapäeva jätkusid kergejõustiku USA katsevõistlused, kus suvel vigastuspausilt naasnud Sydney McLaughlin-Levrone püstitas 400 meetri tõkkejooksus uue hooaja tippmargi. Noah Lyles näitas ka 200 meetri jooksus võimu, aga Sha’Carri Richardson sel distantsil Pariisis võistelda ei saa.

Pikalt põlvevigastust ravinud McLaughlin-Levrone naasis juuni alguses võistlusareenile ning püstitas siis kohe maailma hooaja tippmargi, kui jooksis 52,70. Nüüd jooksis ta Eugene’is USA katsevõistlustel poolfinaalis lausa 52,48, mis tähistab uut hooaja tippmarki.

Hollandlanna Femke Bol jooksis Roomas toimunud EM-il vaid ühe sajandiksekundi võrra aeglasemalt, lisaks sai jamaicalanna Rushell Clayton paar päeva tagasi kodustel katsevõistlustel hakkama 52,51-ga.

Mullu kolmel sprindialal maailmameistriks tulnud Noah Lylesi võimas hoog ei paista kuidagi raugevat, sest 26-aastane ameeriklane lisas oma 100 meetri jooksu võidule ka esikoha 200 meetri distantsil, kui ta finaalis ajaga 19,53 uue hooaja tippmargi püstitas. Päev enne jooksis ta poolfinaalis lubatust suurema taganttuulega 19,60.

Lisaks temale reisivad juuli lõpus Pariisi olümpiamängudele veel Kenny Bednarek, kes lõpetas finaalis suurepärase 19,59-ga ning 20-aastane Erriyon Knighton, kelle ajaks jäi 19,77. Samad mehed esindasid USA-d ka kolm aastat tagasi Tokyo olümpiamängude finaalis.

Loe rohkem:  Kettaheite maailmameister asendas Gerd Kanteri Mart Olmaniga | Kergejõustik

“USA domineerib, 200 meetri peal on meil kõige parem võimalus kolmikvõit võtta,” ütles Lyles pärast jooksu. Bednarek ütles sama ning lisas, et ameeriklased oleks pidanud juba Tokyos kolmikvõidu ära võtma. Toona rikkus selle plaani aga olümpiavõitjaks tulnud kanadalane Andre De Grasse.

USA koondisest jääb aga täitsa välja Christian Coleman, kes jäi nii 100 kui 200 meetri jooksu finaalis neljandaks. Lisaks eelmainitud nimedele läheb Pariisi veel tunamullune 100 meetri jooksu maailmameister Fred Kerley, kes pälvis tänavu kodustel katsevõistlustel 100 meetri jooksus kolmanda koha.

Naiste 200 meetri jooksus teenis vinge võidu Gabby Thomas, kes lõpetas ajaga 21,81. Sel distantsil esindavad USA-d olümpiamängudel veel 21,90 jooksnud Brittany Brown ning temast vaid 0,01 sekundit aeglasem olnud McKenzie Long. 29-aastase Browni jaoks on need esimesed olümpiamängud.

Sha’Carri Richardson jäi ajaga 22,16 finaalis neljandaks ning sel distantsil Pariisi olümpiamängudel võistlema ei pääsenud. Valitsev 100 meetri jooksu maailmameister läheb aga selsamal distantsil esimest olümpiamedalit jahtima, sest tagas eelmisel nädalavahetusel ajaga 10,71 kiireima ameeriklannana olümpiapileti.

Lyles domineerib 200 meetril, Richardson puudub Pariisis

Noah Lyles on kinnitanud oma domineerimist 200 meetri distantsil, võites ka Eesti olümpiahooaja parima tulemusega. Richardsoni puudumine Pariisis jätab küsimuse külla, kas ta on valmis sel sügisel MM-il silma paista. Lylesi võit on aga selge märk, et ta on endiselt 200 meetri kuningas ja tuleb MM-il tõsise konkurentsiks kõigile.