Lufthansa töötajad hakkavad kolmapäeval streikima | Välismaa

346555h0fb1t24

Tere tulemast Eestisse! Lufthansa töötajad on otsustanud kolmapäeval streikima hakata, mis võib mõjutada ka meie siinseid reisijaid. See võib tekitada ebamugavusi ja viivitusi, kuid samas annab meile ka võimaluse näha, kui oluline roll on lennundus meie ühenduste ja majanduse jaoks. Loodame, et olukord laheneb kiiresti ja saame naasta normaalsesse reisirütmis. Seni aga soovime kõigile kannatlikkust ja mõistmist olukorraga toimetulekul.

Verdi ametiühing teatas teisipäeval, et Lufthansa maapealsed töötajad streigivad kolmapäevast reedeni. See on juba teine Lufthansa streik viimase kahe nädala jooksul.

Kuigi Lufhansa tegi uue pakkumise pärast eelmist, 20. veebruaril aset leidnud ühepäevast streiki, ei pea ametiühing seda piisavaks, kirjutab Saksamaa avalik-õiguslik ringhääling Deutsche Welle.

Ettevõte pakub töötajatele juba alates märtsist palgatõusu, mis algul oli plaanitud alles aasta lõpuks, ning 3000 euro suurust ühekordset boonust. Verdi nõuab aga vähemalt 500-eurost kuist palgatõusu kõigile töötajatele.

Järgmine kõneluste voor toimub märtsi keskpaigas. Ametiühing süüdistab Lufthansat soovimatuses pöörduda lepitaja juurde.

Samas väidab Verdi, et see streik ei avalda veel suurt mõju reisijatele, kuid see võib muutuda, kui töötajate nõudmisi ei täideta.

“Kui see vastutustundetu Lifthansa käitumine jätkub, mõjutavad streigid varsti ka reisijaid. Lufthansal on seda võimalik ennetada,” ütles ametiühingu pealäbirääkija Marvin Reschinsky.

Viimastel kuudel streikisid Saksamaal lisaks Lufthansa töötajatele ka arstid, vedurijuhid, ehitajad ja bussijuhid. Neljapäeval ja reedel hakkavad streikima ühistransporditöötajad Lääne-Saksa Nordrhein-Westfaleni liidumaal.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Lufthansa töötajate streik kolmapäeval on tekitanud palju segadust ja ebamugavusi reisijatele. Kuigi streik on õigustatud võitluses paremate töötingimuste ja palga eest, on oluline meeles pidada ka reisijate õigusi. Loodame, et osapooled suudavad leida kompromissi ja lahendada konflikti kiiresti ning võimaldada reisijatele sujuvat ja turvalist teenindust. Jääme ootama edasisi arenguid ja loodame, et streik lõpeb võimalikult kiiresti.

Loe rohkem:  Prantsuse senat kiitis heaks abordiõiguse lisamise põhiseadusse | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga