Los Angeles Times kavatseb vallandada viiendiku töötajatest | Välismaa

2221620h3cect24

Tere tulemast, härrased ja prouad. Los Angeles Timesi on hiljuti teatanud kavatsusest vallandada viiendik oma töötajatest. See uudis kõneleb mitte ainult sellest, kuidas meediaettevõtted üle maailma on kohanemas digitaalse ajastu nõudmistega, vaid ka sellest, kuidas see mõjutab meie kohalikke ja välismaiseid uudistekanaleid. See uudis ei mõjuta ainult Ameerikat, vaid ka meid siin Eestis. Kuidas see mõjutab meie uudistevoogu ja infolahendusi ning kuidas meediaettevõtted ülemaailmselt sellele reageerivad, on midagi, mida meie kõigi peaksime hoolikalt jälgima.

Mainekas California väljaanne Los Angeles Times kavatseb vallandada vähemalt 100 ajakirjanikku ehk viiendiku oma töötajatest kulude kokkuhoiu eesmärgil. Ajalehe töötajate ametiühing kavatseb minna reedel ühepäevasele streigile.

“Juhid peavad tulema läbirääkimislaua taha ning töötama heas usus, et leppida kokku plaanis, mis sätestab konkreetset inimeste arvu või kulude vähendamist, mida nad sihivad,” ütles ametiühing oma pressiteates.

Kuigi ajalehe enda teatel soovitakse kärpida töötajate arvu vähemalt viiendiku võrra, toob ametiühing streigi ühe põhjusena välja, et väljaande juhtkond ei öelnud välja, mitu ajakirjanikku täpselt jääb tööst ilma.

Plaanitud ühepäevane streik oleks esimene kord Los Angeles Timesi 142-aastases ajaloos, kui see ei ilmu töötajatest tuleneval põhjusel.

“Oleme pettunud ametiühingu otsuses, kuid austame nende õigust streikida,” kommenteeris ametiühingu otsust Los Angeles Timesi juhtkond.

Tegemist oleks juba kolmanda korraga alates juunist, kui Los Angeles Times laseb osad töötajad lahti. Eelmise aasta juunis vallandati 70 ajakirjanikku ehk umbes 13 protsenti toonasest ajalehe töötajate arvust.

Uus kokkuhoiuotsus järgneb eelmisel nädalal aset leidnud väljaande tegevtoimetaja Kevin Merida ootamatule tagasiastumisele.

Praegune ajalehe omanik Patrick Soon-Shiong ostis selle ettevõttelt Tribune 500 miljoni dollari eest 2018. aastal. Ajaleht on toonud uuele omanikule viimase kuue aasta jooksul suure kahjumi igal aastal.

Loe rohkem:  30 km/h piirkiirus tekitab ka Bolognas erimeelsusi | Välismaa

Kuigi Soon-Shiong ütles ajalehe juhatusele, et ta on nõus selle väljaandmist jätkuvalt subsideerima, kulude kokkuhoid on vajalik hakkama saamiseks langeva käibega. Eelmisel aastal teenis Los Angeles Times 30 kuni 40 miljonit dollarit kahjumit.

Merida tagasiastumise põhjustega kursis olevad inimesed väidavad, et ta lahkus protestiks kavandatud kärbete vastu, mis on tema arvates liiga suured ning ähvardaks ajalehe elujõulisust.

Allikas:
Reuters/L.A. Times

Kokkuvõttes võib öelda, et Los Angeles Timesi otsus vallandada viiendik oma töötajatest on kurb uudis nii nende ajalehe töötajatele kui ka ajakirjandusmaailmale tervikuna. See näitab, kui raskes olukorras traditsioonilised meediaväljaanded tänapäeval on ning kuidas üha enam ajakirjanikke kaotab oma töökoha. Samas annab see mõtlemisainet selle kohta, kuidas meediaväljaanded saavad kohaneda digitaalse ajastu nõudmistega ja säilitada oma olulisust ühiskonnas. Loodetavasti suudab Los Angeles Times leida uusi lahendusi ning jätkata oma olulist rolli meediamaastikul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga