Loovjuht: reklaami puhul tuleks julgeda vinti üle keerata | Elu

2241771h609at24

Tere tulemast Eesti reklaamimaailma, kus loovjuhtimine on võtmetähtsusega eduka reklaamikampaania loomisel. Loovjuhtimise olulisust rõhutatakse üha enam, kui soovitakse eristuda turul, kus reklaamimüra on peaaegu lärmakas. Loovjuhtimine nõuab julgust üle keerata vinti, mõelda väljaspool kasti ja luua midagi enneolematut. Ainult nii saab tähelepanu ja eristuda teistest. Tuleb olla julge, leidlik ja värske, et jätta meeldejääv mulje ning mõjutada tarbijate ostuotsuseid.

Tabasco loovjuht Kerstin Raidma rääkis “Ringvaates” rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud reklaamidest ning ütles, et reklaamimaailmas võiks julgeda vinti üle keerata.

Eeloleval teisipäeval saab kinos Artis näha kokkuvõtet Cannes Lions konkursi kõige kõrgemalt hinnatud reklaamidest.

“Cannes Lions on reklaamimaailma Oscarite jagamine, mis toimub Prantsusmaal, kuhu tulevad kokku maailma kõige tunnustatumad reklaamiinimesed ja hindavad maailma kõige paremaid reklaame. See on päris korralik brändide ja firmade, kõige tegijamate loovinimeste pidu ja festival ka veel lisaks,” ütles värskelt Baltikumi parimaks reklaamiagentuuriks pärjatud Tabasco loovjuht Kerstin Raidma.

2241771h609at24

iPhone telefoni reklaam kirjeldab üht tavalist situatsiooni ja näitab kõige paremini toote funktsionaalsust, milleks on võimalus saadetud sõnum kohe tagasi võtta. “Selle reklaami võlu peitubki reklaami totaalses lihtsuses. Me näeme seal ainult üht tegevust,” kommenteeris Raidma. “Väga lühikese aja jooksul antakse sõnum edasi. See peaks inimest veenma, et nende teenus on sama kõrgel tasemel.”

Ikea reklaami sõnumiks on see, et oleme uhkelt teised. “Ehk et kui lapsevanemad on alati esimesed, siis Ikea positsioneerib ennast kohe vanemate järele ja annab märku, et nende asjad on teisel kohal. Reklaam on tehtud lihtsate vahenditega ja annab selle signaali edasi väga nutikal moel,” selgitas Raidma.

Ubereats on kullerteenus ja tuletab oma reklaamis väga toredal moel inimestele meelde, et kui sa ei pea ise kodus kogu aeg süüa tegema, siis võid oma elu elada, olgu see siis nii veider kui tahes.

Loe rohkem:  Ain Järve: uus oranžerii toob Kadrioru 21. sajandisse | Elu

“Reklaamimaailmas liiguvad ka oma trendid,” lisas Raidma. “Vahepeal ei olnud väga popp nalja teha, nüüd on õnneks jälle popp ja võib näha ka musta huumoriga reklaame. Reklaami puhul tuleks julgeda seda vinti üle keerata, kui bränd lubab ja sobib selleks. Reklaamis küll küllale kunagi liiga ei tee.”

Reklaamiagentuur Tabasco teeb ka palju populaarsust kogunud Pakendikeskuse reklaame. “Kogu agentuur on valvel ja hoiabki silmi lahti, nii et kui tuleb sobilik uudis, siis on poisid kohe valmis. “Muidugi oleme suure tähelepanu ja kaasaelamise eest ise ka väga tänulikud ja õnnelikud ning eks meile endale ka on see suur menu tulnud natuke üllatusena.”

Raidma sõnul ongi kõige põnevam reklaame leiutada tingimustes, kus justkui on tunne, et nüüd on küll kõik tehtud. “Rõõm töö üle on hästi suur, kui avastad, et sellist asja polegi veel tehtud. Selle nimel tasub tööd teha.”

Kokkuvõttes võib öelda, et loovjuhtimine on reklaaminduse valdkonnas ülioluline. Julgus ja leidlikkus on vajalikud, et eristuda ja luua mõjuvaid reklaame. Loovjuhi ülesanne on mõista tarbija psühholoogiat ja olla valmis riske võtma, et tuua esile brändi unikaalsus. Üha muutuvas turundusmaastikul on oluline püsida uuendusmeelne ja julgeda vinti üle keerata, et saavutada soovitud tulemusi. Seetõttu on oluline loovjuhtidel avardada oma mõttemaailma ning jätkata enesetäiendamist, et tuua turule veelgi mõjusamaid ja meeldejäävaid reklaame.

See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga