Londoni maratoni korraldajad võrdsustavad auhinnarahad ka parasportlastele | Kergejõustik

2271648ha059t24

Tere tulemast! Londoni maratoni korraldajad on teinud ajalugu, võrdsustades auhinnarahad parasportlastele. See samm on pannud aluse uuele peatükile kergejõustiku ajaloos ja näitab pühendumist võrdsusele ja kaasatusele spordis. See otsus on saanud kogu maailmas tunnustust ja toob esile Eesti kui innustava ja progressiivse spordiühiskonna. Meil on hea meel teid tervitada täna selle murrangulise sammu tähistamiseks ning loodame, et see innustab ka teisi suurürituste korraldajaid üle maailma järgima sarnast eeskuju.

Londoni maratoni korraldajad otsustasid määrata ratastoolis osalejate kategooria võitjatele sama auhinnaraha tervete sportlaste konkurentsis osalejatele.

Tänavu 21. aprillil toimuva maratoni võitjad saavad nii meeste kui ka naiste seas 55 000 USA dollarit (ca 50 700 eurot), teise koha omanikud 30 000 (ca 27 650 eurot) ja kolmandaks tulnud sportlased 22 500 dollarit (ca 20 750 eurot)
sõltumata sellest, kas võisteldakse tavakategoorias või parasportlaste seas.

“Oleme uhked oma mineviku üle puuetega osalejate jõustamisel ja selle sammuga on meil hea meel jätkata oma pühendumist paraspordile,” sõnas võistluste direktor Hugh Brasher.

“Oleme teinud viimastel aastatel suuri edusamme oma eesmärgi suunas muuta TCS Londoni Maraton maailma kõige mitmekesisemaks ja õiglasemaks maratoniks ning see on üks oluline samm selle eesmärgi saavutamise suunas.”

Londoni maraton toimub nii meeste kui ka naiste seas alates 1981. aastast. Kaks aastat hiljem lisandusid ratastoolis osalejad.

Londoni maratoni korraldajad teevad suurepärase sammu, võrdsustades auhinnarahad ka parasportlastele. See on oluline samm suurema kaasavuse suunas ja näitab, et kõik sportlased, hoolimata nende võimekusest, väärivad võrdset kohtlemist ja tunnustust. See on kindlasti eeskujuks teistele suurtele spordiüritustele kogu maailmas. Loodame, et see samm innustab ka teisi korraldajaid tegema samasuguseid positiivseid muudatusi, et edendada võrdõiguslikkust ja austust kõigi sportlaste vastu.

Loe rohkem:  Lyles ka 200 meetris kiireim, Richardson sel distantsil Pariisis ei võistle | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga