Lõiv lõpetas LAV-is peetud mitmepäevasõidu teisel kohal | Jalgrattasport

2255010hf2cft24

Tere tulemast Eestisse! Meil on rõõm teatada, et Eesti jalgrattur Tanel Lõiv saavutas teise koha Läti Vabariigis peetud mitmepäevasõidul. Lõiv näitas oma vaprust, osavust ja vastupidavust, võideldes teiste tipptasemel ratturitega selle pika ja keeruka võistluse jooksul. Tema saavutus toob rõõmu kõigile spordisõpradele üle kogu Eesti ning tõstab meie riigi au ja uhkust kogu maailmas. Tahame teda õnnitleda ja tänada tema pühendumuse ja visaduse eest. Loodame, et tema saavutus innustab ka teisi noori Eesti sportlasi järgima oma unistusi ja püüdlema tipptaseme poole.

Lõuna-Aafrika Vabariigis lõppes maastikuratturite 1. kategooria mitmepäevasõit Momentum Medical Scheme Tankwa Trek Presented by Biogen. Janika Lõiv sai koos naiskonnakaaslase Yana Belomoinaga (KMC-Ridley Women Elite Team) üldarvestuses teise koha. Samal positsioonil finišeeriti ka viimasel, neljandal etapil.

Viimasel, 57-kilomeetrisel etapil olid parimad mitmepäevasõidu üldliidrid Candice Lill ja Mona Mitterwallner (Cannondale Factory) ajaga kaks tundi, 39 minutit ja 52 sekundit. Lõiv ja Belomoina kaotasid neile kahe minuti ja kahe sekundiga. Kolmandana jõudsid finišisse Vera Looser ja Danielle Strydom (Efficient Infiniti Insure; +4.43).

“Täna oli palju singleid ja liiderpaar hoidis tempot üleval. Kuni 38. kilomeetrini olime nende sabas, aga siis jäime tõusul maha,” rääkis päev varem etapivõidu teeninud Lõiv võistluse järel. “Sõitsime oma tempos ja nii kõvasti kui võimalik, aga eks pikad päevad on oma töö teinud ja keha on väsinud.”

Üldarvestuses pälvisid Mitterwallner ja Lill esimese koha ajaga 12 tundi, 43 minutit ja 11 sekundit. Pjedestaalile pääsesid veel Lõiv ja Belomoina (12:52.06) ning Looser ja Strydom (13:02.42). Seejuures lõpetasid Lõiv ja Belomoina avaetapil kolmandal, teisel etapil teisel ja kolmandal etapil esimesel kohal. 

Loe rohkem:  Juul sai pararatturite MK-etapil kuuenda koha | Jalgrattasport

Kokkuvõttes võib öelda, et eestlane Tanel Lõiv saavutas silmapaistva tulemuse LAV-is toimunud mitmepäevasõidul, jõudes teisele kohale. See on suurepärane saavutus nii Taneli enda kui ka kogu Eesti jalgrattasõidu jaoks. Tema visadus ja pühendumus treeningutele on kandnud vilja ning see annab lootust ja inspiratsiooni ka teistele noortele ratturitele. Loodame, et see saavutus tõstab ka Eesti jalgrattasporti üldiselt ning toob rohkem tähelepanu ja toetust sellele alale meie riigis. Oleme uhked Taneli saavutuse üle ja soovime talle jätkuvat edu tulevastes võistlustes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga