Ljubimov ja Veerus võistlesid Hispaanias pjedestaali nimel | Kardisport

2301999h1e9et24

Tere tulemast Eesti! Viimased uudised kardispordi maailmas on toonud meile põnevaid uudiseid, kus meie enda Ljubimov ja Veerus võistlesid Hispaanias pjedestaali nimel. Nende vapustavad sõiduoskused ja kirg kardispordi vastu on viinud nad rahvusvahelisele areenile, kus nad esindavad uhkelt meie riiki. Nende võidud ja saavutused on toonud rõõmu ja uhkust meie rahvale ning innustavad noori järgima nende eeskuju. Oleme õnnelikud, et saame jagada nende saavutusi ja toetada neid nende kardispordi karjääris.

Hispaania talviseimates tingimustes peeti Rotax Max Wintercup Campillose kardirajal. Võistlustules oli koguni üheksa eestlast erinevates masinaklassides. Kõrgemaid kohti jahtisid Nikita Ljubimov (Minimax) ja Ragnar Veerus (DD2), kes finišeerusid vastavalt neljanda ja viienda kohaga.

Minimaxis võistelnud Nikita näitas kvalifikatsioonis kaheksandat ringiaega. Õhtune eelsõit algas talle dramaatiliselt, kui sattus esimesel ringil avariisse ja langes võistlejate rivi lõppu, kuid tuli seejärel seitsmendaks. Vihmasel laupäeval noppis Nikita kuuenda ja kolmanda koha. Pühapäevane eelfinaal Ljubimovil kahjuks ebaõnnestus ja noormees finišeeris 11. positsioonil. Finaali viiendana alustanud Nikita Ljubimov lõpetas Wintercupi eestlaste parima, neljanda kohaga, vahendab Autosport.ee.

Nädalavahetust alustas kõige hoogsamalt DD2 klassi sõitja Ragnar Veerus, kes võitis kvalifikatsiooni. Samal õhtul noppis ta ka eelsõidu võidu. Laupäevases paduvihmas näitas ta ka head kiirust märjal rajal, lõpetades neljandal ja teisel kohal. Eelsõitude kokkuvõttes pidi Veerus ühe punktiga tunnistama lõunanaabri paremust ja startis eelfinaali teisena. Eelfinaali stardis kohti kaotanud eestlast ei hoitud aga kaua kinni, Veerus lõpetas sõidu kolmandana ja kindlustas sellega finaali stardikoha esireas. Finaalis ei suutnud Veerus aga soovitud tempot näidata. Eestlane heitles veel viimase ringini kolmanda koha eest, kuid ebaõnnestunud möödasõit langetas ta mõned kurvid enne lõppu viiendaks.

Loe rohkem:  Markus Kajak tõusis WSK sarja kokkuvõttes poodiumile | Kardisport

“Viimasel ringil tuli minna proovima,” tunnistas Veerus. “Lõpuks polnud kuigi suurt vahet, kas finišeerisin neljanda või viiendana. Uue rehviga kaotasime tohutult aega ning ei õnnestunud näidata kaugelt seda tempot, millega nädalavahetuse jooksul särasime. Küllap seekord rehviloos ei naeratanud.”

Samas klassis lõpetas 12. kohaga Devin Sagadi ja DD2-ga ühisstardis võistelnud Eesti Masters Priit Sei finišeeris viiendana.

Eestlased olid kõige paremini esindatud 90-sõitjalises Rotax Seniori stardirivis. Kahjuks eestlased selles võistlusklassis finaali ei pääsenud. Parimana lõpetas Paul Hamburg 51., Kyle Criston Tuhkru 61., Oliver Kurg 68., Joel Kaspar Jõepere 71. ja Kaur Koreinik 83. kohaga.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Ljubimov ja Veerus esindasid Eestit võimsalt Hispaanias toimunud kardisõiduvõistlusel. Nende visa töö ja pühendumuse tulemusel suutsid nad võistelda pjedestaali kohtade nimel ning näidata oma oskusi ja talenti rahvusvahelisel tasandil. Nende saavutus on suureks inspiratsiooniks noortele kardisõiduhuvilistele Eestis ning tõestab, et Eesti sõitjad on võimelised võistlema ja saavutama suurepäraseid tulemusi ka rahvusvahelisel areenil.