Lisa Vittozzi teenis karjääri esimese MK-sarja üldvõidu | Laskesuusatamine

2312298he03ct24

Eesti laskesuusatamise fännid on elevil, sest Itaalia sportlane Lisa Vittozzi on teeninud oma karjääri esimese MK-sarja üldvõidu. Oma pühendumuse ja järjekindlusega on ta tõusnud üheks parimaks laskesuusatajaks maailmas. Vittozzi võidukäik on inspireeriv näide sellest, kuidas raske töö ja sihikindlus võivad viia suurte saavutusteni spordimaailmas. Tema võit toob rõõmu mitte ainult Itaalia, vaid kogu laskesuusatamise kogukonnale üle maailma.

Laskesuusatamise maailma karika sarja hooaja viimasel etapil Kanadas Canmore’is teenis naiste ühisstardist sõidus esikoha prantslanna Lou Jeanmonnot. Itaallanna Lisa Vittozzi tuli esimest korda MK-sarja üldvõitjaks ning Tuuli Tomingas lõpetas oma hooaja 29. kohaga.

Vaid viimases lamadestiirus korra eksinud Jeanmonnot ületas finišijoone ajaga 32.55,00 ning teenis sellega esikoha. Prantslanna teenis hooaja viimasel etapil veel nii palju punkte, et kerkis MK-sarja üldarvestuses Ingrid Landmark Tandrevoldi ette teiseks.

Jeanmonnot teenis ühtlasi ka ühisstardist sõitude väikese kristallgloobuse. “Ma tahtsin hooaja hästi lõpetada. Kristallgloobust ma ei oodanud, olen selle üle väga õnnelik. See on hea autasu hea hooaja eest,” sõnas 25-aastane prantslanna.

Lisa Vittozzi lõpetas oma hooaja 21. kohaga (5; +1.54,6), kuid saavutas sellega esimest korda karjääris MK-sarja üldvõidu. Itaallanna kogus hooajaga 1091 punkti. “Täna oli keeruline, aga sõidu lõpus nutsin nagu laps. Väga emotsionaalne, aga tähtis päev minu jaoks. Naudin seda võitu ja olen uhke, et võitlesin lõpuni. Mu suurim soov läks täide,” sõnas Vittozzi.

Suurepärase sõiduga hooaja lõpetanud Jeanmonnot lõpetas 1068 punktiga ning edestas lõpuks jaanuari keskpaigast kuni hooaja eelviimase võistluspäevani üldarvestuses juhtinud Tandrevoldi (1044 punkti) 24 silmaga.

Jeanmonnot’le järgnesid hooaja viimasel etapil samuti vaid viimases tiirus korra eksinud sakslanna Janina Hettich-Walz (1; +11,9) ning esikolmikusse mahtus veel veatult lasknud Gilonne Guigonnat (0; +15,8), kelle jaoks oli see karjääri esimene pjedestaalikoht.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Laskesuusatamise MK-hooaja lõpetab meeste ühisstardist sõit | Laskesuusatamine

Tuuli Tomingas eksis mõlemas püstitiirus korra, kuid keegi ei olnud teisel ringil eestlannast kiirem. Paraku jäi esimeses lamadestiirus kolm märki püsti ning Tomingas teenis viimasel etapil 29. koha (7; +3.28,1). Hooaja peale kogus ta 303 punkti, mis andis üldarvestuses 23. koha.

Hooaeg lõpeb pühapäeva hilisõhtul meeste ühisstardist sõiduga.

Enne sõitu:

Naiste MK-sarja üldvõitja selgub viimase sõiduga, sest esireast startivate Lisa Vittozzi (1071 punkti) ja Ingrid Landmark Tandrevoldi (1010 p) vahe üldarvestuses on 61 punkti.

Esikoha nimel heitlevad küll vaid kaks naist, kuid Tandrevold peab ettevaatlik olema, sest tema teist kohta jahivad kolm prantslannat. Esireast stardib veel prantslane Lou Jeanmonnot (978 p), teises reas on Justine Braisaz-Bouchet (975 p) ning Julia Simon (958 p), kelle kõrval on veel šveitslanna Lena Häcki-Gross (822 p).

Stardinumbrit 20 kandev Tuuli Tomingas saab ainsa eestlasena lähte seitsmendast reast. 29-aastane eestlanna on seni kogunud sel hooajal 299 punkti, mis on tema karjääri parim tulemus MK-sarjas.

Kokkuvõttes võib öelda, et Lisa Vittozzi on teinud Eesti laskesuusatamise ajalugu, teenides karjääri esimese MK-sarja üldvõidu. Tema pühendumus, oskused ja visadus on toonud talle suure edu ning kindlasti on ta inspireeriv eeskuju noortele sportlastele kogu maailmas. Vittozzi on tõestanud, et raske töö ja sihikindlus viivad edu ning tema saavutus on kindlasti väärtimist ning tähistamist kogu spordimaailmas. Eesti laskesuusatamine saab tema võidu üle uhke olla ning loodetavasti jätkab ta oma silmapaistva karjääri sellise auväärse saavutuseta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga