Lavrov tahab keelata “ebasõbralike” riikide saatkondadel ise töötajaid palgata | Välismaa

2259159h8468t24

Tere tulemast Eestisse, kus poliitika ja diplomaatia on alati olulised teemad. Hiljutine käik Venemaa välisministri Sergei Lavrovi poolt soov keelata “ebasõbralikel” riikidel ise oma saatkondades töötajaid palgata on tekitanud palju pingeid rahvusvahelises kogukonnas. See samm on ajendanud arutelusid mõlema poole diplomaatilistes ringkondades ning jätnud küsimusi õhku rippuma. Teemad nagu poliitika, diplomaatia ja rahvusvahelised suhted on meie jaoks äärmiselt olulised ning meie arutelud nende üle on alati avatud ja põhjalikud.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov teatas kolmapäeval, et ta kavatseb keelata Venemaa suhtes “ebasõbralike” riikide diplomaatilistel esindustel ise kohalikest töötajaid värvata.

Uue korra järgi tuleb riikide saatkondadel ja konsulaatidel palgata töötajaid Venemaa välisministeeriumile kuuluva ettevõtte kaudu, vahendab Vene uudisteagentuur Interfax.

“Me lähtume sellest, et tuleb seadusandlikult jätta välisriikide diplomaatilised esindused õiguseta täita tööandja funktsioone,” ütles Lavrov kolmapäeval.

Töötajate palkamine hakkaks käima Venemaa välisministeeriumile kuuluva GlavUpDK (Diplomaatilise korpuse teenindamise peavalitsus) kaudu.

Lavrovi sõnul aitaks selline skeem rahuldada tööjõuteenuste osutamise “seaduslikke” palveid, kuid ei lubaks “kuritarvitamist”.

Vene välisminister lisas, et uut skeemi rakendatakse juba Ühendkuningriigi saatkonna ja Briti Jekaterinburgi peakonsulaadi suhtes. Briti diplomaatilise esindusi on kohustatud värbama uusi töötajaid just GlavUpDK kaudu.

Venemaa ametlikku “ebasõbralike riikide” nimekirja kuulub enamik lääneriike. Nimekirja kandmise sagedaseks põhjuseks on Ukraina toetamine võitluses Vene agressioonisõja vastu. Eesti on kantud Venemaa ebasõbralike riikide nimekirja juba 2021. aastal.

Kokkuvõttes tundub, et Venemaa välisminister Lavrov soovib kehtestada uue reegli, mis piiraks ebasõbralike riikide saatkondadel võimalust ise töötajaid palgata. See võib tekitada pinget ja konflikte diplomaatilistes suhetes, eriti kui teised riigid seda reeglit ei toeta. Samuti võib see mõjutada saatkondade tegevust ja töö tõhusust. Oluline on säilitada läbipaistvad ja vastastikku kasulikud suhted erinevate riikide vahel, et tagada rahvusvaheline koostöö ja stabiilsus.

Loe rohkem:  Hiina kinnisvaraturul läheb olukord aina hullemaks | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga