Galerii: Tallinna Linnateater tähistas sünnipäeva ja jagas kolleegipreemiaid | Teater

2259183h37dat24

Tere tulemast Tallinna Linnateatrisse, kus viimastel päevadel tähistati teatri sünnipäeva suurejooneliselt. Galeriis jagati välja kolleegipreemiaid, tuues esile teatri andekate artistide ja töötajate saavutusi. Sel erilisel sündmusel said kõik kohaletulnud nautida teatri tipptasemel etendusi ning tunnustada teatri olulisi saavutusi. Tallinna Linnateater on alati olnud oluline osa Eesti kultuurist ja sel õhtul sai see veelkord tõestust. Teatri sünnipäeva tähistamine oli täis emotsioone, uhkust ja mälestusi, mis jäävad meelde veel pikaks ajaks.

Tallinna Linnateater pidas 13. veebruaril oma 58. sünnipäeva ja jagas välja traditsioonilised kolleegipreemiad tunnustamaks 2023. aasta tegemisi ja saavutusi.

Parimaks eelmise aasta lavastuseks hindasid teatri töötajad Rainer Sarneti “Ülestähendusi põranda alt”, samuti valiti parimaks sama lavastuse kunstnikutöö, mille tegi Laura Pählapuu.

Parima lavastust toetava kujunduse auhind läks Margus Vaigurile valguskujunduse eest lavastusele “Lear”.

Parima naispeaosa vääriliseks hindasid kolleegid Külli Teetamme Zelma rolli lavastuses “Poiss, kes nägi pimeduses” ja Megi rolli lavastuses “Sünnipäevapidu”. Parima naiskõrvalosa auhinnaga premeeriti Hele Kõrvet Liza, Zverkovi sõbra, ettekandja ja Yini rolli eest lavastuses “Ülestähendusi põranda alt”.

Parima meespeaosa auhinna pälvis Rain Simmul rollide eest lavastustes “Ülestähendusi põranda alt”, kus ta kehastab Põrandaalust, ja “Lear”, kus ta mängib nimiosas. Parima meeskõrvalosa auhinnaga tunnustati Allan Noormetsa Vana Valtersi, Kassi ja Psühholoogi rolli eest lavastuses “Poiss, kes nägi pimeduses”.

Kolleegid valisid parimaks lavastusala töötajaks etenduse juhi Anna Brit Vetsa ja parimaks maja töötajaks pikaaegse publikuteeninduse juhi Ly Mälteri.

Eripreemiaga tunnustati seekord muusikajuht Riina Rooset lavastuste “Seitsmemagajapäev” ja “Õhtu rannal. Valter Ojakäär 100” eest.

Teatri juhtkonna preemia pälvisid 2023. aastal enim etendusi andnud näitlejad Argo Aadli ja Külli Teetamm ning etenduse juht Ingrid Noodla ja vanemlavameister Ando Tammsaar.

Loe rohkem:  Galerii ja video: vabariigi aastapäeva kontsert | Teater

Oma auhindu jagasid ka linnateatri pikaaegsed head koostööpartnerid. Espak tunnustas oma näitlejapreemiaga Jan Ehrenbergi, ABC Motorsi näitlejapreemia pälvis Egon Nuter ja Nordeconi preemia pälvisid vanemhelitehnik Karl Erik Laas ja vanemvalgustaja Emil Kallas.

Lisaks selgusid traditsioonilise publikuhääletuse tulemused, linnateatri vaatajad valisid oma lemmiknäitlejaks Argo Aadli. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Tallinna Linnateater tähistas oma sünnipäeva suurejooneliselt ning jagas välja mitmeid kolleegipreemiaid. See sündmus tõi kokku teatrikunsti armastajad, näitlejad ja teatri töötajad, et tähistada teatri olulist rolli Eesti kultuuris. Preemiate jagamine näitab teatri pühendumist tunnustada oma talentide ja töötajate panust. Üritus oli täis emotsioone, üksteise toetust ning näitas taaskord, kui oluline on teater Eesti kultuurielus. Tähtpäev tõi kokku inimesi, kes hindavad ja armastavad teatri maagiat ning aitas tugevdada sidemeid teatri ja publiku vahel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga